Статьи

Як пройшов 2019 рік для аграрної сфери

Експертна стаття hh.ua | grc для AgroPortal.ua
Експертна стаття hh.ua | grc для AgroPortal.ua

Рік, що минув, був досить неоднозначним. Хоча заради справедливості варто сказати, що цим твердженням можна охарактеризувати практично будь-який рік: кожен період має свої підйоми та спади.

Розповідаємо для AgroPortal.ua, які тенденції панували в аграрній сфері в розрізі ринку праці у 2019 році, зокрема, як змінювались зарплати, кого шукали роботодавці та якими були пошукацькі настрої.

Кого шукали аграрні компанії у 2019 році

Згідно з аналізом бази вакансій, розміщених на hh.ua | grc, найбільшим попитом серед компаній з АПК користувались такі профсфери, як «Продажі», «Виробництво», «Транспорт», «Бухгалтерія», «Маркетинг», «Робітничий персонал», «Адміністративний персонал», «ІТ, телеком», «Фінанси», «Закупівлі».

Так, на сферу продажів припала майже чверть (23%) усіх розміщених протягом 2019 року пропозицій про роботу. Роботодавці з галузі АПК шукали фахівців з прямих продажів та оптової торгівлі, менеджерів по роботі з клієнтами й дистриб’юторів, торгових представників і управлінців продажами.

На другому місці за популярністю – спеціалісти з виробництва. На них припадало 16% всіх розміщених вакансій. Найчастіше роботодавці шукали технологів, інженерів, головних агрономів, керівників проєктів та спеціалістів з контролю за якістю.

Замикає трійку лідерів профсфера «Транспорт», на яку припало 8% пропозицій про роботу в АПК. Компанії шукали логістів, водіїв, спеціалістів із ЗЄД, робітників складу тощо.

Загалом активність компаній у розрізі профсфер збігалась із 2018 роком. Можна констатувати, що у 2019 році збільшилась частка «Продажів» та «Маркетингу». А от «Транспорт» і «Робітничий персонал» дещо послабили свої позиції порівняно з 2018 роком.

І скільки були готові платити співробітникам

А от аналіз заробітних плат з вакансій показує, що трохи більше половини (51%) роботодавців з АПК протягом 2019 року розраховували знайти співробітників на зарплату від 9 000 до 18 000 грн, ще майже чверть (24%) готові були платити від 18 100 до 27 000 грн. Варто підкреслити, що порівняно з 2018 роком зарплатна вилка компаній відчутно зросла. Тоді наймасовішим за кількістю вакансій (48%) був діапазон від 6 600 до 12 900 грн.

При цьому майже протягом усього року в профсфері «Виробництво, АПК» спостерігалось незначне, але постійне підвищення пропонованих у вакансіях заробітних плат. Лише на початку червня та вересня спостерігались невеликі (в межах 1-2%) зниження.

Як пройшов 2019 рік для аграрної сфери
Вакансии дня

Комментарии