Статьи

Чи багато спільного між спеціалізацією для навчання та роботою?

Українські пошукачі часто обирають спеціальність для вступу до ВНЗ без заглиблення в нюанси професії. Такі результати показало дослідження hh.ua | grc. А що відбувається потім? Чи працюють респонденти за цими спеціальностями? Експерти hh.ua | grc дослідили і це.

«Дуже важлива складова життя, яка дозволяє реалізувати себе та свої бажання», «професійне зростання у процесі роботи, яку любиш», «відповідальність, працелюбність, поглиблений інтерес до роботи, пошуки оптимального вирішення нагальних завдань, креативність», «шлях до самореалізації, можливість виконувати свою роботу якомога краще, кидаючи цим виклик собі (а чи зможеш ще краще?), і цим розвивати себе, свою справу», – такі визначення дали учасники опитування поняттю «кар’єра».

Це ілюструє важливість професійного розвитку для респондентів. І хоча вибір професії напряму має залежати від обрання спеціалізації для навчання у ВНЗ, фактично лише 4 з 10 наших респондентів працюють за спеціальністю. Такі результати показало дослідження, проведене на порталі hh.ua | grc.

При цьому:

► більшість має таку спеціалізацію, що відкриває їм шлях до різних професійних напрямків

► третина планує освоєння нової спеціальності, а 22% про це лише замислюються

► кожен десятий не визначився з тим, чи буде і далі працювати за спеціальністю

Чи багато спільного між спеціалізацією для навчання та роботою?

А от абсолютна більшість респондентів (60%) зізнаються, що працюють не за тією спеціальністю, що вказана в їхніх дипломах.

З них:

► 38% не проти здобути освіту за іншою спеціалізацією

► 27% мають таку професійну освіту, що відкриває можливості працювати в різних сферах

► 16% ще не визначилися, чи будуть вони в перспективі шукати роботу за спеціальністю

► 14% ще мають плани на самореалізацію в рідній професійній сфері

Чи багато спільного між спеціалізацією для навчання та роботою?

Отже, як ми бачимо, ситуація з профорієнтацією пошукачів та ознайомлення їх зі специфікою різних професій і тенденціями ринку праці потребує доопрацювання. Адже часто до зміни професії спонукають проблеми з пошуком роботи і відсутність кар’єрних перспектив.

Вакансии дня

Комментарии