Статьи

Вмикай талант на повну: кар’єра можлива у будь-якому віці

Чи існує проблема ейджизму (дискримінації за віковим критерієм) на українському ринку праці? На жаль, так. Часто пошукачі стикаються з тим, що роботодавець хоче бачити в своєму штаті молодих фахівців. Чи можна з цим боротись? На щастя, так!

Які можливості для працевлаштування наразі є на ринку праці, що вимагають роботодавці та чого бояться рекрутери і головне – як зруйнувати стереотипи, пов'язані з віком, – про це ми говорили на зустрічі-лекції проекту Talent ON для підопічних БФ «Життєлюб».

КОГО ШУКАЮТЬ РОБОТОДАВЦІ

Юлія Дрожжина, керівниця експертно-аналітичного центру кадрового порталу hh.ua | grc, розповіла, що протягом 2019 року роботодавці найчастіше шукали співробітників на повний робочий день: IT-шників, спеціалістів з продажів, маркетологів, адміністративний і виробничий персонал тощо. І найбільшою популярністю користувались кандидати з досвідом від 1 до 3 років.

Вмикай талант на повну: кар’єра можлива у будь-якому віціЗвичайно, такі профсфери та умови підходять не всім: у когось не вистачає досвіду, хтось хотів би зміни сферу діяльності, а хтось волів би працювати лише півдня. І такі пропозиції про роботу також є на ринку праці! Наприклад, кандидатів без досвіду охоче розглядали компанії, які шукали менеджерів по роботі з клієнтами, співробітників call-центрів, продавців у магазини, секретарів, спеціалістів введення даних. Часто таким співробітникам були готові надати гнучкий графік роботи чи дистанційну форму зайнятості. Такі ж умови зустрічались у вакансіях для перекладачів, викладачів та промоутерів.
Юлія Дрожжина, hh.ua | grc

Вакансії для пошукачів без досвіду >>>

Вакансії із віддаленим та/або гнучким графіком >>>

Вмикай талант на повну: кар’єра можлива у будь-якому віці

Визначившись з цікавою профсферою, варто відредагувати резюме відповідно до сучасних вимог роботодавців.

Так, наприклад, найзатребуваніші навички майбутнього: уміння вирішувати комплексні завдання, критичність мислення, креативність, навички управління людьми та успішної комунікації, емоційний інтелект, здатність робити висновки, клієнтоорієнтованість, навички ведення переговорів, гнучкість мислення. І їх варто розвивати всім пошукачам, незалежно від віку та професії. Наприклад, за допомогою спеціальних вправ. Візьміть тлумачний словник і навмання виберіть два випадкових поняття, постарайтеся їх зіставити та знайти щось спільне між ними – так ви зможете покращити творче мислення.

Вмикай талант на повну: кар’єра можлива у будь-якому віці

ПОШУК РОБОТИ ЗА ДОПОМОГОЮ JOB-ПОРТАЛУ

Опитування показують, що наразі job-портали є найпопулярнішим каналом пошуку роботи. Ось декілька порад, які допоможуть скористатись усіма можливостями такого інструмента:

 1. Застосовуйте і активний, і пасивний пошук роботи. Тобто одночасно розмістіть резюме на hh.ua та переглядайте вакансії і відгукуйтесь на них. Адже деякі компанії не розміщують вакансії, а шукають нового співробітника, переглядаючи CV кандидатів. А деякі, навпаки, чекають, поки потрібний пошукач відгукнеться на вакансію.
 2. Якщо ви шукаєте роботу у різних профсферах чи у різних галузях, то адаптуйте резюме під кожну з них.
 3. Не забувайте оновлювати резюме: так ви підвищите його в результатах пошукової видачі і збільшите шанси того, що спеціаліст з підбору персоналу зверне увагу саме на вас.

СПІВБЕСІДА, ЯКА РУЙНУЄ СТЕРЕОТИПИ

Альона Кавка, директорка з управління персоналом ПБГ Ковальська та HR-експерт, розповіла, що люди формують перше враження про співрозмовника протягом перших 5 хвилин зустрічі й тільки-но воно сформоване, його дуже складно змінити.

Під час співбесіди в перші хвилини оцінюються різні параметри – свідомо та підсвідомо:

 • Зовнішній вигляд (охайність і відповідність)
 • Вітання – міцне рукостискання
 • Манера говорити
 • Вступна фраза
 • Зоровий контакт
 • Ентузіазм та енергія під час зустрічі
Вмикай талант на повну: кар’єра можлива у будь-якому віці

Окрім того, варто підготувати відповіді на запитання, які найчастіше ставляться під час співбесіди:

 1. Які ваші особливі досягнення за останні роки?
 2. Що для вас головне в роботі?
 3. Чи припускалися ви на попередньому місці роботи серйозних помилок? І як ви їх виправляли?
 4. Як ви вирішували конфлікти з керівником на попередньому місці роботи?
 5. Чому ви думаєте, що підходите для цієї роботи?
 6. Що вас мотивує?
 7. Назвіть ваші основні сильні сторони
 8. Чи могли б ви назвати свої головні недоліки?
 9. Що ви вважаєте найважливішим у майбутній роботі?
 10. Які ваші плани на майбутнє?
 11. Що ви найбільше цінуєте в колегах?
 12. Як ви зазвичай справляєтеся зі стресом?
 13. Якби можна було почати у вашій кар'єрі все спочатку, що б ви зробили?
 14. Чим приваблює ця посада, які аспекти?
 15. Чи буде вам потрібна допомога попервах на цій посаді?
 16. Яку користь ви можете принести, якщо отримаєте цю посаду?
 17. Який рік був для вас найуспішнішим у розвитку кар'єри і чому?
 18. Чи є у вас професійні досягнення?
Вмикай талант на повну: кар’єра можлива у будь-якому віціРекрутеру важливо продемонструвати готовність та бажання працювати, співпадіння цінностей та мотивацію на роботу, професійність, конкретність та системність, готовність обговорювати рівень компенсації та подовжений випробний термін. Чітко знайте, чого ви хочете, будьте проактивними, постійно розвивайтесь та перебувайте у полі зору роботодавців – і успішне працевлаштування гарантоване.
Альона Кавка, директорка з управління персоналом ПБГ Ковальська

Готові будувати кар’єру? Ну то хутчіш реєструйтесь та створюйте резюме!

А якщо ви тільки-но сідаєте за створення резюме, то вам в нагоді стане вебінар «Складіть резюме, яке вразить роботодавця», що пройде 4 вересня.

Спікери поділяться практичними порадами з чого розпочати підготовку резюме. Це буде корисно не тільки початківцям, які шукають першу роботу, але й досвідченим професіоналам, які хочуть адаптувати своє CV під сучасні вимоги роботодавців.

А 10 вересня запрошуємо на безкоштовний вебінар «Як більше заробляти та будувати кар`єру у рітейлі».

Ми розкажемо, чому працевлаштування у сфері рітейлу стає все більш привабливим, як по максимуму використати можливості цієї галузі, чого чекають та що можуть запропонувати роботодавці. А ще – розіграємо подарунки!

Вакансии дня

Комментарии