Статьи

Офісна робота і ЗОЖ: як поєднати непоєднуване

Робота в офісі передбачає довге сидіння за комп'ютером в одній позі, неможливість піших прогулянок в обідню перерву (хіба що до найближчого кафе), часті перерви на каву з калорійними смаколиками... Все це погано поєднується зі здоровим способом життя.

Проте експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна підготували рекомендації, як поєднати офісну сидячу роботу і принципи ЗОЖ.

1. Рухайтеся.

Від довгого сидіння в одноманітній позі з'являються набряки ніг, м'язові затиски, розвиваються остеохондроз і сколіоз та інші проблеми з опорно-руховим апаратом. На жаль, не всі компанії практикують спільні зарядки на робочому місці, тому за першої ж нагоди робіть рухові вправи самостійно, можна навіть не встаючи з-за столу. У сидячому положенні можна розминати руки, шию, обертати стопи, потягуватися.

Офісна робота і ЗОЖ: як поєднати непоєднуване

2. Створіть собі умови для тренувань.

Ходіть по сходах пішки — це корисне навантаження на литкові м'язи. Під час розмови по телефону можете виконувати перекати з носка на п'яту — співрозмовник цього все одно не побачить, а ви проведете 5 хвилин з користю для тіла. Однак занадто старатися теж не треба — три підходи по 20 разів робити не варто. Поставте принтер на підлогу — так ви будете нахилятися за кожним роздрукованим аркушем.

3. Міняйте положення тіла.

Якщо ваша робота не передбачає телефонних розмов або переміщень, створіть собі «стояче» робоче місце на додачу до сидячого. Це може бути підставка для ноутбука, що дозволяє працювати стоячи. Головне — не забувайте змінювати робоче положення.

Офісна робота і ЗОЖ: як поєднати непоєднуване

4. Відмовтеся від солодкої кави і цукерок-печива на користь зеленого чаю і сухофруктів.

Нескінченні перекушування — бич офісних працівників. До того ж у багатьох компаніях на кухні не переводиться запас безкоштовної кави, чаю та цукру. Вкупі з сидячим способом життя це призводить до набору ваги. Просто відмовтеся від колективної піци на обід, перестаньте безконтрольно пити корпоративну каву і тим більше поглинати печиво. Приносьте на перекус горіхи, фрукти, замініть цукор медом. Таким чином, ви не відірветеся від колективу, до того ж, можливо, звернете колег у свою «віру».

5. Дотримуйтеся питного режиму.

Це в умовах офісу зробити дуже просто — доступ до води і туалету є завжди. Якщо забуваєте пити півтора літра води на день, можна поставити собі нагадування на телефон або комп'ютер — програма щогодини буде вам про це повідомляти.

Офісна робота і ЗОЖ: як поєднати непоєднуване

6. Відчиняйте вікна, провітрюйте приміщення.

Використовуйте зволожувач повітря. Чисте свіже повітря — запорука здоров'я. За першої ж нагоди виходьте на вулицю, прогуляйтеся хоча б 10 хвилин.

7. А ця порада для керівників компаній, які заохочують прагнення співробітників до здорового способу життя.

Обладнайте біля офісу стоянку для велосипедів. Навіть якщо зараз їх використовують як транспорт усього лише кілька співробітників, можливо, їхній приклад буде заразливим.

Вакансии дня

Комментарии