Статьи

Як не потонути в негативі

Горезвісні «робочі моменти» часом викликають бурю емоцій. Та й не лише на роботі трапляються неприємності.

Експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна підготували поради — як не дати негативній хвилі захлеснути себе цілком.

1. Стежте за мовою тіла.

Ви, мабуть, бачили людей з вічно невдоволеною маскою на обличчі? Лоб похмурий, куточки рота опущені вниз, спина сутула... Від багаторазового повторення тіло запам'ятовує подібні пози і далі ситуація повторюється з точністю до навпаки: мозок самостійно шукає негатив, оскільки його провокує тіло. Виходить замкнуте коло. Як з нього вийти? Дійте від противного: випряміть спину, розправте плечі, усміхніться, підведіть очі. Скоро ви відчуєте, що емоційний фон змінюється.

Як не потонути в негативі

2. За аналогією до попереднього методу — змінюйте формулювання.

Ви здивуєтеся, як багато залежить від слів, які ви наділяєте емоціями. Спробуйте сказати замість «це огидний тиждень, дай Боже дожити до п'ятниці» — «це непростий тиждень, добре, що скоро він закінчиться» або замість «у мене проблеми вселенського масштабу» — «у мене в житті період змін і досить непростий». Так, саму проблему ви словами не вирішите, але зміните до неї ставлення і налаштуєтеся на позитив, а це вже півсправи.

3. «Ви хочете про це поговорити?»

«Вимовляйте» свої почуття, не тримайте негатив у собі. Це не означає, що потрібно вивалювати всі свої проблеми на кожного зустрічного, але якщо якась ситуація вас не відпускає — проговоріть її з друзями, близькими, колегами, інакше ризикуєте заробити нервовий зрив. Надаючи емоції в слова, ви надаєте їм форму, це дозволяє поглянути на проблему з боку — таким чином, і рішення прийде швидше.

Як не потонути в негативі

4. Зупиніть думки.

Якщо у вашій голові рояться тисячі думок, особливо не надто приємних, не йдіть у них на поводу, не дозволяйте накрити себе з головою. На хвилину створіть у голові інформаційний вакуум, не думайте ні про що, це допоможе «перезапустити» мозок як завислий комп'ютер. Метод складний, але дієвий.

5. Займіться арт-терапією.

Вона не вимагає спеціальної підготовки. Просто спробуйте «промалювати», «проспівати» або «протанцювати» проблему, як виходить. Виплесніть свої емоції на папір або через рухи тіла, це не тільки принесе емоційну розрядку, але і підніме настрій. Негативні думки пройдуть через вас, втіляться в форму і залишаться в ній, а не в вашій голові.

Як не потонути в негативі

6. Гуляйте.

Якщо ви перебуваєте в оточенні токсичних людей: сім'ї, колег, партнерів, які продукують негатив на вас, а звести спілкування до мінімуму не виходить, постарайтеся хоча б не дати себе втягувати в чвари і склоки. Замість цього виходьте на свіже повітря частіше, це «вивітрить» з голови негатив.

7. Шукайте позитив.

У кожної медалі є дві сторони, в будь-якій ситуації є негатив і позитив, потрібно тільки навчитися їх бачити. Так, начальник на роботі не подарунок, зате колеги хороші. Позбавили премії ні за що — буде стимул знайти стабільний підробіток. Не можу знайти роботу вже 2 місяці — проте є час на сім'ю, книги і підвищення кваліфікації.

Як не потонути в негативі

Головне — не зациклюватися на негативі, тоді чорна смуга закінчиться швидко.

Вакансии дня

Комментарии