Статьи

Як у lifecell працюють з потенціалом співробітників

Як у lifecell працюють з потенціалом співробітників

Березень розпочався для проекту «Рекруторія» з вебінару Анастасії Тагільцевої, менеджера з персоналу (ICT FG) lifecell, яка розповіла, чим відрізняються лідери від менеджерів та поділилась кейсом із власної практики по роботі з потенціалом.

Як у lifecell працюють з потенціалом співробітниківНеобхідність наявності саме лідерів у компанії обумовлюється курсом, яким слідує компанія. Якщо він спрямований на зміни – значить потрібно навчити менеджерів бути лідерами, щоб ці зміни драйвити.
Анастасія Тагільцева

З цього, в тому числі, випливає ряд відмінностей між менеджерами та лідерами:

1. Лідери вводять зміни. Там, де можна обійтися без їх впровадження, досить менеджменту.

2. Лідери легко миряться із нестачею впорядкованості. Менеджери, навпаки, прагнуть стабільності та контролю. І на різних етапах розвитку компанія потребує різних якостей від співробітників. Найцікавіше відбувається, коли необхідно змінити курс. Тоді менеджерські навички та компетенції стають менш затребувані (вторинні).

3. Лідери із високою ступінню самоорганізації потрібні при матричній організаційній структурі. При типовій ієрархічної структурі більш затребувані менеджери.

Анастасія зазначила, що, коли lifecell стала переходити саме до моделі матричної організації, виникла потреба у розвитку лідерських компетенцій не тільки у менеджерів, а й у пересічних працівників. Власне, такі зміни відображають загальну тенденцію – організаційні структури стають все більш пласкими та концентруються навколо «кінцевого продукту».

І у цих нових моделях організації лідерів можна описати трьома тезисами: TRUSTED, RESPECTED, KNOWN.

Як у lifecell працюють з потенціалом співробітників

Модель лідерства, яка є відповіддю на виклики сучасного динамічного часу, відрізняється спрямованістю на результати, співпрацею задля успіху, інноваційністю, готовністю навчатись та орієнтацією на клієнта.

У зв’язку зі змінами у курсі та організації компанії, виникла потреба у виявлені потенціалу у співробітників. Спікер зазначила, що у даному контексті потенціал слід розуміти як здатність значно зростати у майбутньому або в поточній, або у новій, більш розширеній та складній, ролі. Це включає в себе як горизонтальні, так і висхідні кроки розвитку.

У процесі розвитку лідерських навичок Анастасія та її колеги стикнулись із рядом невдач та помилок. Наприклад – з недостатньою комунікацією на початку, коли співробітники, які мали потенціал, не знали, що з ними працюють в напрямі розвитку певних компетенцій, і багато хто не розумів, чому їх запрошують на тренінги/заходи тощо. А у процесі обговорення з’ясувалось, що працівники не розуміють різницю між лідерами та менеджерами та доцільність розвитку лідерських навичок, адже керівні посади відсутні.

Як у lifecell працюють з потенціалом співробітників

Разом з тим, викристалізувалось розуміння середи, яку потрібно створювати, щоб ростити лідерів. Вона має включати в себе:

1. Довіру – відкритість і доступність інформації, можливість самостійно вирішувати, у яких проектах брати участь, автономність при виконанні роботи і прийнятті рішень (самоорганізація), широке коло повноважень, можливість мати можливість (Remote office).

2. Визнання – участь у генеруванні та імплементації ідей, в обговореннях на менеджерських мітингах, самостійна презентація своєї ідеї / проекту перед топ-менеджментом, відкрите визнання заслуг.

3. Повагу – автономне вирішення своїх проблем, не залучаючи до цього процесу велику кількість менеджерів, концентрація на відгуках клієнта, а не «робити заради того, щоб просто робити», вміння слухати і чути.

Більше матеріалів від спікера читайте у Telegram-каналі Рекруторії

Як у lifecell працюють з потенціалом співробітників

14 березня у рамках проекту «Рекруторія» відбудеться вебінар Executive Search консультанта Наталії Слінько, яка розповість про характерні риси та особливості застосування технології підбору персоналу Executive Search. Не забудьте зареєструватись.

Слідкуйте за нашими заходами для HR-спільноти в персональному кабінеті роботодавців на hh.ua, а також на сторінці в Facebook: HeadHunter Україна - провайдер комплексних HR-рішень та підписуйтеся на канал @recrutoria в Telegram.

Вакансии дня

Комментарии