Статьи

Хочу більшого: як переписати резюме «під велику зарплату»

Ви успішно пройшли співбесіду, вас запросили працювати в компанію, але — на жаль! — зарплату запропонували на 15% менше, ніж отримував ваш попередник або ваші нові колеги по відділу. Або так: ви з вашим другом-однокурсником уже 20 років працюєте в одній сфері, маєте начебто однакові досягнення і заслуги, але отримуєте значно менше, ніж він.

Чому так виходить і як змінити ситуацію — знають експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

1. Щоб зрозуміти, чому ви працюєте нарівні з усіма, а отримуєте менше, уважно вивчіть резюме своїх конкурентів, які запитують зарплату на 20-25% більше, ніж ви. Далі — пограйте в гру «Знайди 10 відмінностей», або скільки вийде. Проаналізуйте, що вміють ці люди з того, чого не вмієте ви.

Хочу більшого: як переписати резюме «під велику зарплату»

Якщо ваше резюме нічим не відрізняється від CV конкурентів — сміливо збільшуйте суму зарплати настільки, наскільки вважаєте за потрібне. Це трохи зменшить ваші шанси отримати роботу швидко, але воно того варте.

2. Можливо, ви знаєте і вмієте те ж саме, що і ваші колеги, але з різних причин не вказуєте цього в резюме: щось вважаєте само собою зрозумілим, про щось просто забули, щось не вважали за потрібне. Однак ваша помилкова скромність або забудькуватість пропорційно зменшує шанси на велику зарплату.

Хочу більшого: як переписати резюме «під велику зарплату»

3. Ви вказали в своєму резюме абсолютно всі навички, знання і досягнення, але описали їх сухо і невиразно? Краще перепишіть. Звеличувати кожну дрібницю, звичайно, не варто, проте правильно розставити акценти просто необхідно.

4. Складайте окреме резюме під кожну цікаву для вас вакансію, оскільки «універсальних» зарплат не буває. Пропонуйте роботодавцю те, що потрібно саме йому, не узагальнюйте свої вміння, щоб не отримати таку ж «узагальнену» ставку. Позиціонуйте себе як вузького фахівця-професіонала.

Хочу більшого: як переписати резюме «під велику зарплату»

5. Те ж саме стосується супровідного листа. Для кожної компанії і вакансії воно має бути окремим.

6. Напишіть резюме, прочитайте його і... скоротіть. Опишіть лише головне, але водночас заінтригуйте роботодавця. Стисле логічне резюме — це ваша конкурентна перевага.

7. І, мабуть, трохи нетривіальна порада — просто підніміть свої зарплатні очікування, нічого не пояснюючи.

На співбесіді можна погодитися і на меншу суму, однак вона має бути вищою за ринкову зарплату з вашої галузі. Тим самим ви одразу заявите роботодавцю, що вартуєте дорожче, але згодні трохи поступитися заради цікавої роботи.

Хочу більшого: як переписати резюме «під велику зарплату»

Крім базових функцій, портал hh.ua має багато корисних сервісів. Перевірте, чи всі з них вам знайомі? 👇

Вакансии дня

Комментарии