Статьи

Про що говорили на форумі Human Resource HUB IV

У вівторок, 26 лютого, відбувся четвертий форум Human Resource HUB, що охопив кейси 10 запрошених спікерів і неформальні блоки для нетворкінгу.

Тенденції ринку праці

Захід розпочався з виступу експерта HeadHunter Україна. У своїй доповіді Дрожжина Юлія, керівник експертно-аналітичного центру міжнародного кадрового порталу, продемонструвала ключові тенденції ринку праці 2018 року і завдання, з якими доведеться мати справу роботодавцям у найближчому майбутньому.

Про що говорили на форумі Human Resource HUB IV

Так, згідно з результатами аналізу бази резюме hh.ua, 44% пошукацької аудиторії складають представники покоління «Y», які на відміну від своїх попередників не відводять роботі центральне місце в житті, а цінують життя, себе і свої захоплення, змінюють компанії (а іноді і професії) кожні кілька років, активно пробують себе в підприємництві, відкривають стартапи і переїжджають на постійне місце проживання в інші країни.

Місце роботи у житті

Для залучення і утримання таких співробітників компанії повинні використовувати не тільки матеріальну мотивацію, але також задіяти цілий комплекс нематеріальних чинників: корпоративну культуру, резонуючу з особистими цінностями і місією кандидата, системи навчання та кар'єрного росту, підтримку керівником, рівень професіоналізму якого викликав би повагу у співробітників , і виконання зобов'язань і домовленостей з боку роботодавця.

Про що говорили на форумі Human Resource HUB IV
Про що говорили на форумі Human Resource HUB IV

Оцінка персоналу: як давати плідний зворотний зв'язок співробітникам

Чому співробітники йдуть?

Наявність цих елементів може утримати кандидатів від трудової міграції, проблема якої давно стоїть на порядку денному. Зокрема, опитування HeadHunter Україна показують: у 92% респондентів є бажання попрацювати за кордоном.

Китайський менеджмент

За кількістю вакансій з релокацією для українських претендентів лідирують китайські роботодавці. Цій країні був присвячений виступ Тетяни Шерман, керівника департаменту по взаємодії з зовнішніми клієнтами Академії ДТЕК. Тетяна акцентувала увагу присутніх, що китайський менеджмент є антиподом західної концепції управління. Так, його ключовий сенс полягає у «вдосконаленні себе та даруванні спокою іншим», а головний принцип китайської культури – у відповідності моменту, що передбачає наступність у змінах.

Про що говорили на форумі Human Resource HUB IV

Про те, як впливати і вимірювати прихильність співробітників компанії, говорили Вікторія Скорбота, директор з розвитку 4Service Group в Україні, і Олена Лисенко, HRD UnionGroup. Зокрема, за словами спікерів, модель Employee Sincere Loyalty складається з аналізу емоційної і раціональної зв'язку, а також поточної і майбутньої поведінки.

Розвиток та нові навички

Друга секція форуму, яка була присвячена розвитку і новим навичкам, почалась з виступу Ольги Галушко, Chief Administrative Officer Global Digital Marketing Group, яка висвітлила теми змін у повноваженнях і ступені впливу HR-служб на бізнес-процеси. Спікер рекомендувала тим HR-фахівцям, які хочуть вийти на новий рівень, брати активну участь в board meetings і стратегічних сесіях, оперувати у своїй роботі цифрами, аналітичними даними, KPI, щоб виявляти тригери, придумувати стратегію і тактику під різні сценарії розвитку ситуації, дивитись на бізнес і давати рекомендації не на рівні окремих бізнес-процесів, а ланцюга створення цінності в цілому.

Мотивація та комунікація

Питанням мотивації і комунікації була присвячена третя секція форуму. На ній виступила Ірина Пастернак, експерт в медичному маркетингу, яка розповіла про оцінку задоволеності клієнтів як інструмент до змін і мотивації команди. Онтопсихолог і бізнес коуч Оксана Білозуб розкрила тему психології образ в бізнесі, а експерт і бізнес-практик Олександр Степанов розповів про профіль посади і роботу з компетенціями в активних продажах, як інструмент роботи з корпоративними образами. Консультант по нейро-маркетингу і нейро-менеджменту в Україні Олег Катюхін, висвітлив інструменти впливу на ірраціональні і несвідомі патерни ефективної поведінки в системі нематеріальної мотивації персоналу.

Спікер передостанньої секції Алла Задніпровська, засновник і головний виконавчий директор міжнародної КГ «Живе Діло», розповіла про залученість персоналу, гнучкі підходи в управлінні, ефекті синергії і вигоди залученості співробітників.

Про що говорили на форумі Human Resource HUB IV

Завершував форум виступ Наталії Дороніної, начальника департаменту управління персоналом lifecell, яка поділилася кейсом, як вести за собою команду, об'єднувати і мотивувати.

Вакансии дня

Комментарии