Статьи

Big boss. Портрет керівника бізнесу

Важливим моментом в організації роботи компанії є підбір співробітника на посаду керівника. Від його індивідуальних якостей і навичок багато в чому залежить успіх бізнесу. А опитування показують, що особистість керівника, враження про яку складається під час співбесіди, входить в ТОП-5 критеріїв вибору пропозиції про роботу.

HeadHunter Україна проаналізував, в яких сферах шукали керівників, якими бачать цих співробітників роботодавці і яка ситуація з кандидатами.

ГАЛУЗІ

«Вищий менеджмент» уже кілька років є однією з найбільш висококонкурентних сфер. Так, наприклад, рівень hh-index (співвідношення кількості резюме до кількості вакансій) у I півріччі 2018 р. варіювався від 12 до 15 осіб на 1 вакантне місце. У той час, як в середньому за всіма профсферами цей показник перебував на рівні 3-4 людини на місце. Керівників найчастіше шукали компанії, що працюють в таких галузях, як «Продажі», «Виробництво», «Адміністративний персонал», «Маркетинг», «Управління персоналом», «Банки», «IT, телеком», «Транспорт», «Будівництво», «Бухгалтерія».

Big boss. Портрет керівника бізнесу

Який ваш стиль керівництва?

«Тиран», «хрещений батько» чи «керівник мрії» – варіанти типів керівників

ДОСВІД РОБОТИ

Роботодавці найчастіше шукали кандидатів з досвідом роботи від 3 до 6 років – 40% пропозицій від загальної кількості вакансій. У 38% було вказано критерій досвіду роботи від 1 до 3 років. Без досвіду були готові брати кандидатів у 12% випадків. Досвід більше 6 років був потрібен у 9% пропозицій. Що стосується пошукачів, то активними в пошуку роботи були кандидати з більш значним досвідом роботи: 86% пошукачів мали досвід роботи більше 6 років.

Big boss. Портрет керівника бізнесу

Портрет пошукачів

Пошукачі, які виявляли активність у пошуку роботи в цій сфері, виглядають таким чином:

СТАТЬ ТА ВІК

Більшість пошукачів у сфері, згідно з аналізом бази даних сайту hh.ua, – чоловіки. 65% резюме розміщені ними. Найбільш активна категорія 30-40 років. Більшість пошукачів, які шукали роботу в даній сфері, мають вищу освіту (88%).

Big boss. Портрет керівника бізнесу

ГРАФІК РОБОТИ

Що стосується графіка роботи, то більшість пошукачів (71%) готові працювати повний день. Крім цього, частина фахівців розглядає й інші варіанти: можливість роботи за гнучким графіком вказали 12% пошукачів, на віддалену роботу згодні 9%, змінний графік прийнятний для 6%, вахтовим методом готові працювати 2%. Що стосується роботодавців, то у вакансіях пропонувалося лише два варіанти графіків – повна і часткова зайнятість – 99% і 1% робочих пропозицій від загальної кількості відповідно.

Big boss. Портрет керівника бізнесу

НАВИЧКИ

Пошукачі, які шукали роботу, найчастіше вказували наявність таких навичок, як ведення переговорів, організаторські навички, управління персоналом, управління проектами, користувач ПК, робота в команді, управління продажами, навчання персоналу, керівництво колективом, ділове листування.

Big boss. Портрет керівника бізнесу

Майбутнє близько: ТОП-10 навичок, які цінуватимуться на ринку праці

4 способи мотивувати співробітників на навчання

Мистецтво ділового спілкування

При пошуку співробітників для керівних посад варто звернути увагу на технологію Executive Search. Якщо рекрутинг – це вибір найбільш відповідного з вільних на ринку кандидатів, то Executive Search використовують там, де потрібно вибрати кращого з усіх на даному галузевому ринку. Генеральний шаблон (профіль посади з корпоративними цінностями, посадовими компетенціями та особистісними особливостями необхідного співробітника) в разі застосування Executive Search може змінюватися під профіль конкретного кандидата.

Відмінності в технологіях підбору: рекрутинг і Executive Search

Big boss. Портрет керівника бізнесуСлід пам'ятати, що галузевий ринок завжди обмежений і кінцевий, тому є ймовірність не знайти ідеального кандидата за всіма вашими запитами. Однак залучаючи фахівця інших галузей і довчивши його всередині компанії, можна отримати висококласного професіонала і ідеального співробітника.
Наталія Слінько, Executive Search консультант компанії HeadHunter Україна

Чи легко бути у керма?

Більшість, якщо не кожен з нас, замислювалися про те, якими б ми були керівниками / оцінювали роботу своїх актуальних і колишніх начальників. Погодьтеся, це іноді навіть забавляє!

Big boss. Портрет керівника бізнесу

HeadHunter Україна хотіли б дізнатися Вашу думку про те, що для Вас означає керівна посада і порівняти, чи є якісь відмінності в думках представників різних вікових та професійних груп.

Вакансии дня

Комментарии