Статьи

Барометр ринку праці України: головні тенденції І півріччя 2017 року

Барометр ринку праці України: головні тенденції І півріччя 2017 року

Загальний аналіз підсумків першого півріччя 2017 року

 • Перше півріччя 2017 року – період продовження повільного зростання ринку праці.
 • Більшість компаній змогли подолати кризові тенденції ще минулого року, тому вказали на стабільну роботу у ІІ кварталі 2017 року. 72% українських компаній набирали персонал (хтось по усім напрямкам діяльності компанії, хтось лише по ключовим позиціям). При чому, ситуація не сильно змінилася у порівнянні із І кварталом 2017 року: у той період більше ніж 85% компаній набирали співробітників. Часткове зменшення відсотку роботодавців, котрі набирали персонал, може бути пов’язане із сезонними коливаннями у їхній діяльності та із сезонністю самого ринку праці. Зокрема, навесні, готуючись до сезону, дуже активними були роботодавці зі сфери гостинності та агросектору. При чому, на початку літа роботодавці з агросфери мали ще одну хвилю активності в підборі персоналу, що якраз пов’язано із особливістю цього виду діяльності.
 • Масових звільнень не спостерігалося, як у І кварталі 2017 року, так і першому півріччі 2017 року загалом. Проте, без скорочень персоналу все ж таки не обійшлося. Роботодавці зазначили, що звільняли лише найменш ефективних працівників.
 • Рівень конкуренції вимірюється hh.Індексом (співвідношення кількості резюме до кількості вакансій) і продовжує триматися на позначці 3. Це означає, що протягом першого півріччя 2017 року на одну вакансію в середньому по Україні претендувало 3 пошукачі.
 • За словами керівників компаній, багато з них встигли переглянути зарплатну політику співробітників ще наприкінці 2016 року і запланували підвищення виплат на 2017 рік. 44% роботодавців переглянули заробітні плати у бік підвищення. Більше ніж у половині компаній (56%) підвищення склали від 5 до 10%. Близько третини змогли підняти рівень винагороди для працівників на 15-20%. І лише у 8% компаній підвищення склало близько 30%.
 • Разом із тим, зарплатна вилка по українському ринку праці доволі велика і залежить від комплексу чинників: від сфери діяльності підприємства і до об’єму функціональних обов’язків, котрі виконує спеціаліст. У регіонах середня заробітна плата коливається в межах 4 000 грн – 5 000 грн, а у великих містах 5 000 грн– 6 000 грн. Згідно із аналізом бази вакансій та резюме, котрі розміщенні на hh.ua, середня заробітна плата по зарплатним очікуванням пошукачів складає 9 800 грн, а от по пропозиціям (середня З/П, яку готові платити по ринку праці роботодавці) становить 8 000 грн.
 • Міграційні настрої серед українців залишаються досить високими. Так, десь кожен шостий-сьомий українець замислюється про трудову міграцію за кордон. Разом з тим, усім гравцям ринку праці доводиться адаптуватися, шукати механізми та інструменти, які можуть допомогти виконувати задачі, що стоять перед ними у поточний момент.
 • Кількість пропозицій про роботу від іноземних компаній 2016 року зросло у 1,5 рази у порівнянні з 2015 роком, у 2017 році триває ця тенденція. Багато вакансій для українців сьогодні розміщують роботодавці Польщі, Чехії, Швеції, Німеччини, Ізраїлю, Італії та ін.
ЗАВАНТАЖИТИ

Зміст:

 • Загальний аналіз підсумків першого півріччя 2017 року
 • Показники конкуренції
 • Зарплати
 • Звільнення та прийом нових співробітників у першому півріччі 2017 року
 • Лояльність та залученість співробітників
 • Найцікавіше про ринок праці за перший квартал 2017 року
Вакансии дня

Комментарии