Статьи

Барометр ринку праці України: головні тенденції I кварталу 2017 року

Барометр ринку праці України: головні тенденції I кварталу 2017 року

Загальний аналіз підсумків першого кварталу 2017 року

 • Перший квартал 2017 року – період відносної стабільності і продовження повільного зростання ринку праці. Традиційно січень став періодом затишшя як з боку пошукачів, так і з боку роботодавців, а у лютому та березні спостерігалася відчутна активізація всіх гравців ринку. У лютому на порталі hh.ua відбулося збільшення кількості резюме у порівнянні з січнем на 10%, кількості вакансій – на 15%. Така ж тенденція спостерігалася і у березні.
 • Більшість компаній змогли подолати кризові тенденції ще минулого року, а тому вказали на стабільну роботу або зростання бізнесу в 2017 році. Більше ніж 85% компаній набирали персонал (хтось масово, хтось точково).
 • Масових звільнень не спостерігалося. Проте, на жаль, без скорочень персоналу у першому кварталі не обійшлося. Роботодавці зазначили, що звільняли лише неефективних працівників.
 • Рівень конкуренції вимірюється hh.Індексом (співвідношення кількості резюме до кількості вакансій) і дорівнює 3. Це означає, що протягом першого кварталу 2017 року на одну вакансію в середньому по Україні претендувало 3 пошукачі.
 • Значна конкуренція на сьогодні серед пошукачів спостерігається у сфері видобутку сировини: на кожну вакантну посаду тут претендують 12-13 осіб. Не менш гострою є конкуренція серед ТОП-менеджменту. Традиційно не просто знайти роботу студентам та спеціалістам без досвіду. У переліку проф. сфер, де конкуренція найнижча, серед лідерів - страхування, інсталяція і сервіс, консультування, продажі, медцина.
 • Найвищі показники конкуренції в спостерігаються у Київській, Сумській, Запорізькій та Чернігівській областях. В середньому 4-5 фахівців на вакансію. Найнижча конкуренція, як і раніше, у західних регіонах країни: Львівській, Закарпатській, Тернопільській, Волинській областях.
 • Строки пошуку нової роботи скоротився і складає у більшості випадків від трьох до шести місяців. Разом з тим, 52% опитаних заявляють про стабільність у зайнятості протягом останніх півроку — вони взагалі не змінювали місця роботи.
 • За словами керівників компаній, більшість з них встигли переглянути зарплатну політику співробітників ще наприкінці 2016 р. і запланували підвищення виплат вже на початку 2017 р. Майже у 50% компаній підвищення склали від 5 до 10%. Трохи більше третини змогли підняти рівень винагороди для працівників на 15-20%. І лише у кожній десятій компанії підвищення склали близько 30%.
 • Щодо прогнозів на найближче майбутнє, роботодавці не беруться з впевненістю обіцяти подальше підвищення зарплат. Більше половини з них зазначають, що схильні мотивувати не всіх без винятку, а лише найцінніших з кадрів. Тих співробітників, які виконують плани і показують високу результативність праці. Тільки 1% респондентів зазначили, що планують скорочення виплат у своїх компаніях.
 • Думки роботодавців і співробітників щодо підвищення з\п у першому кварталі різняться. Так, за даними опитування, лише кожен п’ятий українець зазначив, що його зарплатня у новому 2017 році зросла. Натомість 75% українців не відчули на собі підвищення якості життя. І це, перш за все пов’язано з тим, що підвищення з\п з боку компаній у середньому на 5-15% поглинають показники інфляції та загальне подорожчання життя в Україні.
 • Кожен п’ятий роботодавець підкреслив, що в компанії відбулися зміни у процесі підбору персоналу. Так, вони стали активніше залучати до роботи молодих спеціалістів чи студентів, у яких зарплатні очікування невисокі, у порівнянні з досвідченими спеціалістами.
 • 40% опитаних зауважили, що не розуміють критерій, за якими їхню роботу оцінює керівник та від чого залежить сума їх премій. Третина опитаних впевнені, що керівництво опирається на показники KPI’s і це є головним критерієм оцінки внеску кожного працівника в загальний показник успішності компанії.
ЗАВАНТАЖИТИ

Зміст:

 1. Загальний аналіз підсумків першого кварталу 2017 року
 2. Загальноукраїнський та регіональний фокус ринку праці
 3. Динаміка вакансій і резюме: структура попиту та пропозиції на ринку праці
 4. Показники конкуренції
 5. Строки пошуку роботи
 6. Зарплати
 7. Звільнення та прийом нових співробітників у І кварталі 2017 року
 8. Програми по залученню молодих спеціалістів
 9. Найцікавіше про ринок праці за перший квартал 2017 року
Вакансии дня

Комментарии