Кожен п'ятий отримує «чорну» зарплату

Поделиться:

Четверо із п’яти «білих комірців» у певний час отримували «чорну» зарплату. А 56% опитаних заявили, що і зараз оплата їх праці повністю або частково проводиться «у конвертах». Про це далі в результатах опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

За даними опитування hh.ua, кожен п’ятий офісний працівник сьогодні отримує «чорну» зарплату. Ще третина зізналися, що їх офіційна ставка і реальний дохід відрізняються. І тільки 35% співробітниківзаробітна платня виплачується повністю офіційно. Таким чином, для більшості опитаних «чорна» зарплата складає весь заробіток або його значну частину.

Із тих, хто частково або повністю отримує неофіційну зарплату, 31% заявили, що зарплата «в конверті» складає весь їхній заробіток. За два роки цей показник майже не змінився, в 2012 році він складав 26%. Сьогодні більше ніж половина тих, хто має неофіційний заробіток, отримують «сіру» зарплату. Тобто 50-70% від загальної суми видається у конверті та не обкладається податками.

Варто також відзначити, що більше за все «чорних» зарплат у сфері торгівлі та виробництва. Там кількість неофіційних виплат складає 19% і 16% відповідно. Третє місце поділяють сфера послуг і будівництво (по 9%). А ось рік тому лідером за кількістю неофіційних зарплат був готельний і ресторанний бізнес. Менше, ніж у інших, «тіньових» доходів у медиків і працівників агробізнесу (по 1%).

Окрім усього іншого, кожен четвертий, отримуючи неофіційну зарплату, позбавлений усіх решти соціальних виплат. У 22% випадків рішення про те, чи будуть виплачуватися соціальні виплати і яким чином, ухвалює керівник. А кожен десятий співробітник ризикує отримати компенсацію нижче реальної заробітної платні.

Данні були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в жовтні 2014 року. В опитуванні взяли участь 1412 респондентів.

Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@hh.ua, або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@hh.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.


Комментировать:
  • Facebook
  • Вконтакте