Вересень: зростання на ринку праці

Поделиться:

Вересень — місяць, коли ринок праці традиційно активується. Незважаючи на всі потрясіння, не став винятком і 2014 рік. На початку осені кількість вакансій, опублікованих на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна, збільшилась на 8% у порівнянні з минулим місяцем, а кількість резюме — на 11%.

При непростій політичній та економічній ситуації та в умовах кризи на Сході України, такі показники можна назвати досить високими. У той час як відсутність стрибка зростання резюме може свідчити про те, що масового притоку безробітних на ринку праці не спостерігається.

Найвища позитивна динаміка за кількістю вакансій у вересні спостерігалася в Київській, Миколаївській, Полтавській і Сумській областях. А ось у Тернопільській, Дніпропетровській, Чернівецькій і Херсонській області кількість пропозицій знизилась на 8-10%. Найбільш активними були пошукачі в Києві, а також у Київському, Львівському, Кіровоградському і Одеському регіоні (тут кількість нових резюме збільшилась у середньому на 17%). Найменш активними були пошукачі Чернівецької, Рівненської і Сумської області (кількість нових резюме в цих регіонах на 7% менша, ніж минулого місяця).

Окремо слід звернути увагу на ситуацію в Луганській та Донецькій областях. Закономірно, що кількість офісних співробітників, які бажають працювати в регіоні, з кожним місяцем зменшується. У вересні в регіоні кількісно збільшилася кількість пропозицій роботи, але розгляд якості вакансій показує, що майже всі оголошення, розміщені в цьому регіоні, — це або пропозиції з переїздом, або вакансії всеукраїнських компаній, що пропонують відрядний заробіток при віддаленій роботі (форекс, телепродажі й т.д.). Таким чином, при позитивній динаміці, реальних пропозицій про роботу в регіоні фактично нема. Крім того, в серпні-вересні з ринку праці фактично «зник» Маріуполь, місто, яке до останнього часу вважалось відносно мирним і входило до п’ятірки міст-роботодавців області.

Найбільш динамічними галузями ринку праці у вересні стала страхова сфера (кількість вакансій виросла практично вдвічі), сфера будівництва і нерухомості. Також у цьому місяці в півтора рази більше пропонували вакансії для керівників вищої ланки і на третину більше — у виробничій сфері. Знизилася кількість вакансій у банківській сфері, автомобільному бізнесі, менше пропозицій надійшло для адміністративних працівників.

Найбільшу активність у вересні виявляли спеціалісти страхової галузі (+22% нових резюме), юристи (+15%), маркетологи (+13%) і молоді спеціалісти (+19%).

ТОП-10 вакансій у Києві

У вересні картина як у ТОП-10, так і в ТОП-100 столичних пропозицій лишається незмінною. Більшість найкращих пропозицій відкриті для програмістів і ІТ-спеціалістів. Так само, як і раніше, актуальні пропозиції для тих, хто може продавати і вміє робити це дуже ефективно.

Професія

Зарплата

1

Senior Java Developer

До 65 тис. грн.

2

Senior Project Manager

До 58 тис. грн.

3

.Net Architect

До 54 тис. грн.

4

Керівник друкованих видань

До 50 тис. грн.

5

Senior Backend Developer

До 39 тис. грн.

6

PHP Team Lead

До 39 тис. грн.

7

Flash-розробник

До 39 тис. грн.

8

Менеджер рекламної мережі нового покоління (Інтернет-маркетинг)

До 30 тис. грн.

9

Спеціаліст VoIP

До 30 тис. грн.

10

Art-director

До 20 тис. грн.

 

ТОП-10 вакансій у регіонах

У регіонах ТОП-10 і ТОП-100 виглядають також традиційно. Програмісти, регіональні представники і керівники місцевого бізнесу — це ті категорії, для яких пропонують найкращі вакансії. Відзначимо також, що з відсутністю Донецька, географія вакансій у ТОП-10 і ТОП-100 значно розширилася, першість за рівнем зарплат на сьогодні належить Харкову і Дніпропетровську.

 

 

Професія

Регіон

Зарплата

1

Java Hybris програміст

Харків

До 45 тис. грн.

2

Team lead Front End

Дніпропетровськ

До 39 тис. грн.

3

PHP/Drupal Розробник

Одеса

До 28 тис. грн.

4

SQL-розробник

Дніпропетровськ

До 24 тис. грн.

5

Менеджер із обслуговування корпоративних клієнтів (банк)

Регіони України

До 19 тис. грн.

6

IT Project manager

Черкаси

Від 13 тис. грн.

7

Торговий представник

Харків

До 12 тис. грн.

8

Інтернет-маркетолог

Одеса

До 10 тис. грн.

9

Керівник відділу маркетингу

Херсон

10 тис. грн.

10

Монтажник технологічних трубопроводів

Харків

9 тис. грн.

 

Дані були отримані в результаті аналізу бази даних вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна у вересні 2014 року.

Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@hh.ua, або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@hh.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.


Комментировать:
  • Facebook
  • Вконтакте