Що очікує на ринок праці восени й взимку

Поделиться:

2014 рік — рік потрясінь у всіх сферах життя країни. Неминуче торкнулися ці потрясіння і бізнесу. Більшість роботодавців України (39%) не поспішають робити прогнози, але все ж сподіваються на стабільність у їхній галузі (23%), планують зберегти зарплату співробітникам на попередньому рівні (68%) і не планують масові скорочення персоналу. Найбільш затребуваними восени, на думку роботодавців, будуть спеціалісти з продажу, IT-спеціалісти і робочі. Такі дані були отримані під час опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Незважаючи на те, що багато експертів кажуть про скорочення в більшості сфер бізнесу, думки роботодавців розділилися майже порівну. Так, майже третина роботодавців уже скоротили, будуть продовжувати або почнуть скорочення персоналу. Ще приблизно стільки ж розраховують на стабільність, а третина компаній навіть анонсує набір нових співробітників. Найбільша кількість стабільних компаній — серед невеликих гравців ринку, в яких працює до 50 осіб (40%). У середніх і великих компаніях похизуватися можливою стабільністю може значно менша кількість опитаних.

Серед компаній, які планують скорочувати персонал, тільки половина зможе зробити це щадними методами — заплановані вибіркові скорочення або скорочення не більше ніж на 10%. Іншій половині компаній доведеться скоротити чисельність на 20% і більше. Першими під скорочення потраплять найменш ефективні працівники (43% опитаних будуть скорочувати саме за таким критерієм), адміністративний персонал і спеціалісти з продажу. Останні, втім, можуть не побоюватися опинитися без роботи, адже компанії, які планують набір персоналу, в першу чергу, будуть зацікавлені в тих, хто вміє продавати. Більше третини опитаних роботодавців (38%) із тих, хто планує розширяти штат, сказали про те, що такі спеціалісти будуть найбільш затребувані в їх компанії. Стільки ж роботодавців будуть шукати IT-спеціалістів. Ще 18% роботодавців будуть зацікавлені в робочих різних спеціальностей, і стільки ж компаній планують закривати вакансії відповідно до їх появи.

Втім, спеціалістам із продажу буде нелегко заробити. Експерт Міжнародного кадрового порталу hh.ua Ольга Кухарук коментує: «Хоча спеціалісти з продажу вже не перший рік поспіль — одні з найбільш затребуваних співробітників, роботодавці з кожним новим витком кризи пропонують їм усе менш цікаві умови. Низькі фіксовані ставки йдуть у зв’язці з високими планами продажу. Щоб якось привабити хорошого спеціаліста, роботодавці намагаються запропонувати високий відсоток від можливого прибутку, але заробити його в умовах кризи буде дуже непросто».

Незважаючи на складнощі, майже всі українські роботодавці налаштовані досить оптимістично. Так, значне погіршення на ринку прогнозують тільки 8% респондентів, ще 16% кажуть про те, що погіршення будуть, але зникнуть тільки слабкі гравці ринку. Четвертина опитаних вірять у те, що ситуація буде стабільною, а третина роботодавців просто уникають будь-яких прогнозів. Про те, що в їх галузі можливе принаймні якесь зростання, кажуть не більше 15% опитаних.

Схожі прогнози роботодавці дають і щодо рівня зарплат. Більше половини (68%) упевнені, що зарплати лишаться на попередньому рівні, 15% компаній скоротять зарплату, 17% навпаки планують підвищення.

Експерт hh.ua Ольга Кухарук коментує: «Незважаючи на те, що більшість роботодавців не будуть скорочувати зарплати, за даними попередніх опитувань HeadHunter, індексувати їх на стрибки курсу валют, швидше за все, теж не планують. Таким чином, хоча в гривнях зарплата і буде стабільною, але стосовно долара або євро вона знизиться».

Дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів сайту hh.ua, проведеного у вересні 2014 року. В опитуванні брали участь 805 компаній-роботодавців із різних регіонів України.

Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@hh.ua, або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@hh.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.


Комментировать:
  • Facebook
  • Вконтакте