Кожен другий офісний співробітник — трудоголік

Поделиться:

48% офісних працівників вважають себе трудоголіками. І половина із них звинувачує в цьому зовнішні обставини. Такі результати опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

На питання: «Чи могли би Ви назвати себе трудоголіком?» — 48% білих комірців відповіли ствердно. Цей показник знизився у порівнянні з аналогічним опитуванням у 2012 році. Тоді трудоголіками вважали себе 56% офісних співробітників. Не дивно, адже той обсяг роботи, який два роки тому здавався явним «перебором», в умовах масових скорочень і перерозподілу обов’язків здається цілком нормальним.

Варто відзначити, що тепер офісні співробітники більше схильні звинувачувати в своєму «потягу до роботи» зовнішні обставини. Про це кажуть 26% опитаних. Ще 24% відповіли, що зараз складні часи, тому робота розцінюється як спосіб виживання. А ось начальника звинувачує значно менша кількість співробітників — усього 10%. Відзначимо, що в 2012 році цей відсоток був удвічі вищим. Більше за все працівники українських офісів звикли «звалювати» все на себе (29%). Проте заради справедливості треба відмітити, що два роки тому це число було ще вищим. Тоді 39% казали, що самі покладають на себе багато обов’язків.

Цікаво, що чим вища посада, тим більше співробітник схильний бачити корінь свого трудолюбства у самому собі. Серед тих, хто працює надто багато з власної ініціативи, ТОП-менеджерів і керівників — 47%, менеджерів середньої ланки — 27% і лінійних співробітників — 23%.

Що ж дає офісним співробітникам право вважати, що вони — трудоголіки? 32% опитаних вважають ознакою трудоголізму те, що вони часто затримуються на роботі, працюють у вихідні, а також завжди доступні для начальника і колег у телефонному або on-line режимі. Частина опитаних списують усе на самовідчуття. Наприклад, 18% із них заявили, що почуваються так, наче працюють цілодобово без перерв. Ще 14% зізналися, що робота для них завжди була на першому місці. 13% офісних співробітників знаходять більш суттєве виправдання — вони більше року не ходили у відпустку. 11% орієнтуються на думку оточуючих і вважають себе трудоголіками, адже всі так говорять. Цікаво, що кожному десятому дає право бачити себе в цьому амплуа те, що трудові досягнення — єдиний привід для гордості в їхньому житті.

Данні були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в серпні 2014 року. В опитуванні взяли участь 1488 респондентів.

Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@hh.ua, або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@hh.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.


Комментировать:
  • Facebook
  • Вконтакте