Банкіри, будівельники і офіціанти не задоволені своєю роботою і зарплатою

Поделиться:

Українські офісні працівники більше задоволені своєю роботою, ніж зарплатою. Найбільш незадоволеними виявилися мешканці східних регіонів, найбільш задоволеними — жителі Центральної та Західної України. Такі дані були отримані під час опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Серед українських офісних працівників суттєво більше тих, хто задоволений своєю роботою (62% — це оцінки від 6 балів і вище), ніж тих, кого влаштовує зарплата (оцінок від 6 балів і вище — тільки 42%). Крайні значення — дуже висока й дуже низька задоволеність рівнем зарплати і роботи — зустрічаються не часто. Важливо відзначити, що, незважаючи на всі потрясіння нещодавнього часу, рівень задоволеності як роботою, так і зарплатою у порівнянні з минулим роком практично не змінився.

Офісні працівники більше задоволені роботою, ніж зарплатою. Це ще раз підтверджує той очевидний факт, що мотивація залежить тільки від розміру зарплати.

На рівень задоволеності і роботою, і зарплатою не впливає ані стаж роботи респондентів, ані стать. Як у жінок, так і в чоловіків із різним досвідом роботи оцінки своєї задоволеності роботою загалом і зарплатою зокрема практично збігаються.

Проте є помітні відмінності в тому, наскільки задоволені роботою і зарплатою офісні співробітники із різних регіонів країни.

Вище, ніж у інших регіонах, свою роботу оцінюють мешканці столиці й центральних областей країни. Вони ж разом із працівниками Західної України найбільш задоволені рівнем свого заробітку. А ось «білим комірцям» Півдня і Сходу України їхня робота приносить як менше задоволення від робочого процесу, так і менше влаштовує за рівнем доходу.

Найбільш задоволені своєю роботою і, що дуже важливо, зарплатою працівники сфери ІТ. Задоволені своєю роботою також маркетологи і медики, але в них нижча задоволеність рівнем оплати. Менше за все приносить задоволення робота банківським службовцям, торговим працівникам і спеціалістам, зайнятим у готельно-ресторанній сфері.

Як і у випадку з роботою, своєю зарплатою більше, ніж інші, задоволені програмісти, маркетологи і ті, хто працює в сфері консалтингу. Незважаючи на середні оцінки задоволеності роботою, зарплата все ж влаштовує і працівників виробничої сфери. А ось не проти поскаржитися на свій заробіток банківські працівники, будівельники і працівники готельно-ресторанної сфери.

Найбільший розрив у оцінках привабливості роботи і рівня зарплати в медиків. Так, їхні оцінки задоволення від роботи одні з найвищих (6,7), у той час як оцінки рівня заробітку — одні з найнижчих (5). Аналогічна картина спостерігається в агросфері та в сфері будівництва. А в готельно ресторанній галузі, крім того, що є великий розрив у оцінках роботи і зарплати, також спостерігаються найнижчі оцінки за обома параметрами.

Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@hh.ua, або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@hh.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.


Комментировать:
  • Facebook
  • Вконтакте