«Добрий дух» офісу — сисадмін

Поделиться:

Системні адміністратори — це ті люди, без яких практично неможливо уявити собі життя будь-якого офісу. Їхня присутність примушує техніку працювати, вони рятують, коли «все пропало, все висить!». 25 липня відзначають міжнародний день системного адміністратора, з чим ми і вітаємо цих чудових людей! Які спеціалісти потрібні на ринку праці й скільки готові платити роботодавці за те, щоб «усе працювало», — в дослідженні Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Загалом системним адміністраторам у першому півріччі 2014 року пропонували близько тисячі вакансій (приблизно стільки ж, скільки і в аналогічному періоді минулого року) — це 10% усіх вакансій у сфері ІТ.

Незважаючи на будь-які кризові явища, системні адміністратори завжди затребувані на ринку праці. Так, наприклад, у першому півріччі 2014 року hh.Індекс (відношення кількості резюме до кількості вакансій) дорівнював 2,5 — на одну вакансію претендувало більше двох пошукачів. Відзначимо, що цей показник значно нижчий від середнього на ринку: у більшості галузей на одну позицію претендують від чотирьох до п’яти пошукачів. При цьому якщо загалом на ринку спостерігається зростання конкуренції, то в цій галузі вона практично незмінна. hh.Індекс у 2012 році складав 2,1, а в 2013 — 2,3.

Найчастіше сисадміни потрібні в Києві (56%), Харкові (10%), Дніпропетровську (6%). Відзначимо також, що в регіонах зарплати нижчі, ніж у столиці, на 10-15%.

Більшість вакансій (91%) — це пропозиції повної, постійної занятості на повний робочий день. Рідше пропонують часткову зайнятість, проектні роботи або вільний графік.

Вакансія «системний адміністратор» — це хороший шанс почати кар’єру для молодих спеціалістів. Як правило, на цій посаді роботодавець хоче бачити кандидатів із досвідом роботи не більше 3-х років (60% вакансій), або значно рідше, з досвідом 3-6 років (24%). І тільки в рідкісних випадках шукають кандидатів із великим досвідом роботи. Відзначимо, що більше половини тих, хто претендує на цю посаду, знаходяться у віці від 20 до 30 років.

Загальне поняття «системний адміністратор» часто поєднує вакансії для дуже різних спеціалістів.

Найпопулярніші вакансії — системний адміністратор у офіс. Тут йдеться про спеціаліста, який налаштовує і підтримує працездатність офісних локальних мереж і комп’ютерного обладнання. У таких випадках портрет кандидата типовий — профільна освіта, бажання й вміння працювати з ПК, серверами, маршрутизаторами та іншим стандартним офісним обладнанням. Найчастіше бажаний досвід роботи не менше двох років. Найскромніші зарплатні очікування надходять молодим спеціалістам від невеликих компаній — 1,5-2,5 тис. грн. Середні зарплати пропонують на рівні 4-6 тис. грн., високі — від 6 тис. грн. Вище середніх зарплатні пропозиції у великих системних компаній. Залежать зарплатні пропозиції і від того, чи є в компанії специфічні вимоги (сертифікати, навики програмування, додаткові спеціальні знання і т.д.). У таких випадках зарплатні пропозиції в середньому на 20% вищі.

Популярні також пропозиції і для системних адміністраторів у банки або інші фінансові установи, де робота стосується не лише технічної підтримки, але й забезпечення належного рівня безпеки, а також адміністрування мережі специфічного банківського обладнання. Незважаючи на досить специфічні вимоги, зарплати пропонують на тому ж рівні — 4-6 тис. грн.

Найвищі зарплати системним адміністраторам пропонують ІТ та технічні компанії, але й вимоги до спеціалістів висувають дещо інші, ніж компанії з інших сфер. Тут майже завжди потрібен досвід роботи в аналогічній сфері, вміння працювати зі складним обладнанням, специфічні знання, які досить часто повинні бути підтримані відповідним сертифікатом. Зарплатні пропозиції для досвідчених спеціалістів у таких випадках починаються від 6-7 тис. грн. А, наприклад, максимальну зарплату пропонують системному адміністратору дата-центру, який буде налаштовувати і адмініструвати групи серверів комерційного призначення. У такому випадку шукають дуже грамотного спеціаліста з досвідом роботи не менше 3-х років. Але й винагороду обіцяють до 20 тис. грн.

Дані були отримані в результаті аналізу бази даних вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна в липні 2014 року.

Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@hh.ua, або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@hh.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.


Комментировать:
  • Facebook
  • Вконтакте