Донецьк і Луганськ: в квітні роботи на третину менше

Поделиться:

Складна соціально-політична ситуація в Україні не може не впливати на ринок праці. Особливо гостро вона відбилася на південних і східних регіонах України. У Донецькій і Луганській області кількість вакансій зменшилась на третину. Крим заполонили пропозиції роботи для низькокваліфікованих працівників — у таких оголошеннях передбачено переїзд до одного з регіонів Росії. А в локальних вакансіях рівень зарплати не підвищився. Про це свідчать дані Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Весна — період високої ділової активності, але цього року ми спостерігаємо завмирання. І в травні, і в квітні на ринку праці помітна незначна негативна динаміка: в квітні опубліковано на 7% менше вакансій, ніж у березні 2014 року. А кількість резюме від пошукачів збільшилась лиш на 2%, що свідчить про відсутність масових скорочень. У минулому місяці приріст резюме складав 7%, в той час як середній «докризовий показник» у аналогічних періодах минулих років — 15-20%. Таким чином, ми спостерігаємо стійку тенденцію до незначної негативної динаміки, що загалом нормально для поточної суспільно-політичної ситуації.

Окремої уваги заслуговують східні й південні регіони країни. У наближених до гострих, але поки спокійних регіонах ситуація лишається без змін. Так, наприклад, в Дніпропетровську розміщено на 10% менше вакансій, ніж у березні, але на 13% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Схожа ситуація і в низці інших областей — у квітні кількість пропозицій роботи дещо нижча, ніж у березні, але на 10-15% більша, ніж у аналогічному періоді минулого року. Така тенденція помітна в Одеській, Харківській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій областях.

Виняток із цієї картини становлять уже «гарячі» області — Донецька і Луганська . Так, у цих регіонах спостерігається нульовий приріст резюме і на 28% менше пропозицій роботи, ніж минулого року.

Особливі тенденції помітні в Криму. В абсолютному значенні кількість вакансій там збільшилась удвічі. Але при цьому називати таке збільшення значною позитивною динамікою було би суттєвим перебільшенням.

По-перше, таке зростання вакансій обумовлене тим, що ряд російських компаній включають АР Крим у список регіонів, де публікують всеросійські вакансії, які пропонують переїзд до одного з регіонів Росії. При цьому найчастіше йдеться про не дуже кваліфікованих працівників: токарів, слюсарів, робочих на заводи. Таких вакансій більше третини.

По-друге, нові вакансії в Криму найчастіше пропонують російські компанії, які приходять на зміну українським підприємствам. Таким чином, йдеться не про створення нових робочих місць, а швидше про працевлаштування тих, хто лишився без роботи після виходу українських і міжнародних компаній . Відзначимо також, що значної зміни в рівні зарплат не спостерігається, російські компанії готові наймати співробітників у Криму за тими ж українськими тарифами. Крім того, часто на топові або відповідальні посади в Криму роботодавці шукають співробітників, готових до переїзду із інших регіонів Росії.

У квітні лідер за кількістю вакансій — сфера продажів , друге місце у вакансій для програмістів, а третє — у маркетологів і спеціалістів у рекламній сфері. Практично в усіх топових сферах спостерігається позитивна динаміка.

ТОП-10 вакансій квітня в Україні

Найвищі зарплати в квітні пропонували столичним програмістам і девелоперам. Також на високі зарплати можуть претендувати ті, хто вміє продавати і має великий досвід у продажах, а ось вакансії для спеціалістів на виробництві, юристів, фінансистів та інших кваліфікованих офісних співробітників не потрапили навіть у топ-100 найкращих зарплатних пропозицій.


Професія

Регіон

Зарплата

1

IT Senior Architect

Київ

До 5 500 доларів*

2

Senior Java Developer

Київ

3 500 доларів

3

Quality Control Software Engineer

Київ

До 3500 доларів

4

Senior QA Automation Specialist

Київ

До 40 тис. грн.

5

Senior Art Designer

Київ

Від 3000 доларів

6

Комерційний директор виробничої компанії

Київ, Донецьк, Дніпропетровськ

Від 30 тис. грн.

7

Front-end розробник

Регіони України

До 30 тис. грн.

8

Керівник напрямку (закупка лабораторного обладнання)

Київ

До 23 тис. грн.

9

Керівник відділення банку

Регіони України

Від 10 до 30 тис. грн.

10

SEO аналітик

Київ

До 22 тис. грн.

* у зв’язку з нестабільністю курсу долара, а також у зв’язку з тим, що кожна компанія самостійно визначає наявність прив’язки до іноземної валюти і курсові особливості виплати зарплати, пропоновані зарплати вказуються у тому вигляді, в якому вони публікуються на сайті.

Дані були отримані в результаті аналізу бази даних вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua в квітні 2014 року.

Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@hh.ua, або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@hh.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.


Комментировать:
  • Facebook
  • Вконтакте