Офісні працівники бояться впливових колег і пліткарів

Поделиться:

Доведено, що страх та стресові стани негативно позначаються на працездатності людини. Окрім напруженої ситуації в країні нам традиційно дошкуляють і офісні страхи. Не всі люди однаково приємні, інколи колеги або керівники можуть не просто відштовхувати, але й лякати самою лише своєю присутністю. Чи часто колеги бояться один одного і як працювати з людиною, котра викликає страх, досліджував Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна.

37% офісних працівників зізнаються, що їх часто лякають колеги і безпосереднє начальство. Більшість із них упевнені: сусідство з людьми, яких вони бояться, загальмовує їх роботу і не дає працювати на повну потужність (47%). 17% кажуть про те, що страх ніяк не впливає на якість роботи, для 8% страх — додатковий мотиватор збільшення темпу роботи.

Але все ж більше половини офісних співробітників ставляться до своїх колег без зайвих побоювань і страхів (63%). Серед тих, хто може налякати на роботі, найчастіше називають колег і безпосередніх начальників, рідше — вище керівництво, вкрай рідко — клієнтів і підлеглих.

Найбільш безстрашними є програмісти й працівники будівельної галузі: 77% із них нікого не боїться на роботі. Частіше за інших у обстановці страху доводиться працювати представникам готельно-ресторанної галузі й сфери послуг. Тут відсоток тих, хто не боїться, всього 56% і 59% відповідно. Саме в готельно-ресторанній сфері співробітники бояться клієнтів частіше, ніж в інших галузях (6% у порівнянні з середнім значенням 3%). І це логічно — скарга «вередливого» клієнта здатна значно суттєвіше нашкодити офіціанту або адміністратору готелю, ніж будь-якому іншому працівнику.

Вищого керівництва найчастіше бояться в агробізнесі (13%), виробництві (12%) і маркетингу (12%). Крім цього, в агросфері досить часто бояться і безпосереднього керівника (18%). Також про те, що їх лякає бос, частіше, ніж інші, скаржаться банківські працівники (16%), маркетологи (16%), працівники сфери послуг (15%).

Побоюватися неприємних людей найчастіше доводиться через їх впливовість і неадекватну поведінку. А також через манеру пліткувати. Неприваблива зовнішність або ймовірні надприродні здібності викликають побоювання значно рідше.

Найпростіший спосіб захиститися від того, хто лякає, — уникати його і не мати з ним спільних справ. Саме так вважає більше ніж половина опитаних (53%). Ще третина вважає за краще пустити все на самоплив і ніяк не захищатися (35%), 8% ліпше налякають до того, як будуть налякані самі, а 4% довіряються своєму талісману. При цьому стратегії захисту українських офісних співробітників майже повністю збігаються зі способами їх російських колег.

Як правило, страшна людина лякає не одного співробітника, а багатьох.

Більшість опитаних сказали про те, що сусідство з людьми, яких вони бояться, загальмовує їх роботу і не дає працювати на повну потужність (47%), 17% кажуть про те, що страх ніяк не впливає на якість роботи, для 8% страх — додатковий мотиватор збільшення темпу роботи. А ось більше чверті респондентів не змогли визначитися з тим, як же на них впливає власний страх (28%).

Дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів сайту hh.ua, проведеного в січні 2014 року. В опитуванні брали участь 1859 респондентів із різних регіонів України.

Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@hh.ua, або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@hh.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.


Коментувати:
  • Facebook
  • Вконтакте