Лютий 2014: невелике зниження на ринку праці

Поделиться:

Лютий виявився найбільш непростим місяцем за період української політичної нестабільності. Проте значних хвилювань на ринку праці не спостерігалося. У лютому на сайті Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна було опубліковано всього на 12% менше вакансій, ніж у попередньому місяці (але практично стільки ж, скільки й в грудні минулого року). А кількість резюме зросла не більше ніж на 2% у порівнянні з січнем 2014 року.

Першість серед регіонів незмінно лишається за столицею, а ось Дніпропетровська область уже який місяць поспіль випереджає Донецьку за кількістю вакансій у регіоні.

Традиційно першість за кількістю вакансій тримають продажі, друге місце лишається за інформаційними технологіями. Виробничий сектор знову в десятці — за ним закріпилося шосте місце. Затребувані також співробітники у сфері реклами й маркетингу (частіше за все продажі), співробітники банківської сфери (робота з клієнтами), адміністративний персонал.

Зарплата була вказана більш ніж в третині вакансій.

ТОП-10 вакансій в Україні в сфері продажів

Топ-10 вакансій у Києві

Уміння продавати — одна із найбільш затребуваних навичок у сучасному світі. Спеціалістам у цій сфері пропонують найбільшу кількість вакансій. Проте із зарплатними пропозиціями тут все не так просто. Спеціалістам у сфері продажів у наші дні найчастіше пропонують невелику фіксовану зарплату і бонуси від прибутку при майбутніх продажах.

У Києві найвищі зарплатні пропозиції — для керівників у сфері продажів і тих, хто ризикне займатися новими проектами, а також тих, у кого достатньо кваліфікації для продажів у сфері інформаційних технологій.

Топ-10 зарплат у Києві в сфері продажів (лютий 2014)

Топ-10 вакансій у регіонах

У регіонах дещо відрізняється і попит на спеціалістів із продажів, і рівень зарплатних пропозицій. Так, найчастіше потрібні регіональні директори або представники, а рівень пропонованих зарплат на 20-30% нижчий, ніж у столиці.

Топ-10 зарплат у регіонах в сфері продажів (лютий 2014)

Відзначимо також, що в регіонах менш активно вказують можливий рівень компенсації, особливо в сфері продажів. Вакансій, де вказана зарплата, в лютому було не більше 18%.

ТОП-10 зарплат лютого

Зведений ТОП-10 найвищих зарплат лютого буде виглядати таким чином.

ТОП-10 зарплат лютого 2014

У лютому переважна більшість вакансій як у ТОП-10, так і в ТОП-100 найвищих зарплат пропонувались для спеціалістів у сфері IT-розробки.

Затребуваність спеціалістів

У лютому дещо виріс рівень конкуренції на ринку праці. hh.Індекс — співвідношення кількості вакансій до кількості резюме — зафіксований на рівні 3,08. Це означає, що на одну вакансію претендувало три пошукачі.

Загалом проф. сфери з найнижчою конкуренцією лишаються незмінними. Щоправда, конкуренція роботодавців за пошукача в цих сферах дещо зменшилась.

Дані були отримані в результаті аналізу бази даних вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу в лютому 2014 року.

Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@hh.ua, або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@hh.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.


Комментировать:
  • Facebook
  • Вконтакте