86% офісних працівників бояться на роботі

Поделиться:

Найчастіше «білі комірці» бояться відсутності кар’єрного розвитку, робочих помилок і пониження зарплати. А ось начальників і колег бояться значно менше. Про це свідчать результати опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

До ТОП-10 офісних страхів належать: відсутність розвитку на робочому місці, страх припуститися помилки, побоювання бути пониженим у зарплаті або посаді, страх конфліктів і страх втратити зарплату або роботу з різних причин.

Колег і начальства офісні працівники не бояться. Офісні ліфти або інші офісні приміщення майже ні в кого не викликають побоювань (1%). Так само, як і не бояться «білі комірці» робочого телефону, нововведень у компанії і просування своїх сміливих ідей. Про такі побоювання кажуть менше 5% респондентів.

Тільки 14% офісних працівників кажуть про те, що в них нема жодних офісних страхів або побоювань щодо своєї роботи, співробітників або офісу. Менше за все робочих страхів у представників будівельної (22%) і медичної (23%) галузей. А ось більше за все побоювань у співробітників консалтингової та маркетингової сфери — тих, хто не боїться, там усього 6% і 10% відповідно.

Для порівняння: співробітники російських офісів менше страждають від страху на робочому місці. Там нікого не бояться майже дві третини респондентів (74%). Як і українські колеги, найчастіше російські «білі комірці» бояться своїх колег, проте, на відміну від українців, більше бояться генерального директора, ніж безпосереднього керівника.

Чим вища посада працівника, тим менше в нього страхів. Принаймні серед топ-менеджерів відсоток тих, хто нічого не боїться, рекордно високий — 32% (середній показник — 14%). У той час як серед лінійних спеціалістів тих, у кого нема офісних страхів, менше за все. ТОП-менеджери найчастіше страшаться повного кар’єрного провалу, втрати авторитету й розвалу компанії. Порівняно більше серед них і тих, хто боїться скорочень і звільнень.

Є також деякі відмінності залежно від сфери, де працює спеціаліст. Наприклад, програмісти і маркетологи більше, ніж інші, побоюються, що не зможуть професійно вдосконалюватися на поточному робочому місці роботи. Серед цих спеціалістів, а також серед банківських працівників, найвищий відсоток тих, хто боїться припуститися помилки. Пониження зарплати більше за інших бояться співробітники готельно-ресторанної галузі, сфери послуг і транспортної галузі.

Відзначимо також, що рівень тривожності й самі побоювання українських і російських офісних співробітників практично однакові, як і подібні тенденції у розрізі рівня займаної посади.

Дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів сайту hh.ua, проведеного в січні 2014 року. В опитуванні брали участь 1859 респондентів із різних регіонів України.

Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@hh.ua, або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@hh.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.


Комментировать:
  • Facebook
  • Вконтакте