Кому в 2013 році підвищували зарплату

2013 рік можна назвати періодом обережної стабільності. Більшість компаній не робили різких рухів: активного зростання майже не було, але й закривати та скорочувати бізнес підприємці також не поспішали. 40% роботодавців підвищили зарплату тільки цінним спеціалістам або ж тим, хто показав чудові результати. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Міжнародним кадровим порталом HeadHunter Україна і HR-консалтингової компанією Hudson в Україні.

Зарплати в 2013 році підвищували небагатьом. Характерна для більшості компаній в докризовий період тотальна індексація зарплат пройшла тільки в чверті компаній. Більшість (40%) роботодавців зосередили увагу на тих, хто приносить прибуток: цінних спеціалістах або співробітниках, які показують високі результати. Втім, скорочень було не так і багато — тільки 9% компаній вимушені були «зрізати» зарплати.

Лідерами тотального перегляду зарплат можна назвати компанії, які працюють в IT й агросфері. Тут більше половини респондентів (58% і 57% відповідно) зазначили, що в них намічено або вже пройшло підвищення зарплат для всіх співробітників. Також із великою імовірністю надбавку отримали працівники підприємств легкої, харчової та важкої промисловості (43%). Успішні працівники, які виконують план, можуть очікувати підвищення зарплати в таких галузях, як В2В та В2С (41% і 42% відповідно), фармацевтичний (42%) і готельно-ресторанний бізнес (42%).

Також спостерігається чіткий зв’язок між розміром компанії і підвищенням рівня зарплати: чим більша компанія, тим більше шансів на індексацію.

Проте навіть ті, хто отримав надбавку, на суттєве підвищення доходів могли не розраховувати. Так, більшість індексацій знаходяться в діапазоні 3-10% (саме таку відповідь дали 65% тих опитаних, в компаніях яких було заплановано підвищено зарплати). Кожна п’ята компанія підвищила на 11-15%, така сама кількість збільшила зарплати працівників на 16-20%, і лише у 2% компаній дохід працівників виріс більш ніж на 20%. Як і в попередньому випадку, лідери тут — IT-компанії та агросектор. Саме в компаніях із цих проф. сфер найчастіше очікується зростання вище 10%.

Компанії, які підвищують зарплату всім співробітникам, як правило, не збільшують суму більше, ніж на 10%. А ось гнучка стратегія вибіркового підвищення доступна як і тим, хто може дозволити собі підняти підлеглим зарплату не більше, ніж на 5%, так і тим, кому доступні 20% прибавки і більше.

Індексація, обов’язкова за законом, як правило, не перевищує 5%. Саме так будуть індексувати зарплату співробітникам 78% роботодавців. Рідше індексувати будуть на 10% — на це готові піти тільки 22% роботодавців.

Дані були отримані в результаті опитування HR-директорів українських компаній, ТОП-менеджерів і власників бізнесів, проведеного в липні-серпні 2013 року. В опитуванні взяли участь 600 респондентів із різних регіонів України.


Результаты предыдущих исследованийFacebook
Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@hh.ua , або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@hh.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.

Понравилась статья? Расскажите о ней друзьям:


Твой Мир