Жінки-начальниці у своїх зарплатних побажаннях скромніші чоловіків

Як свідчать дослідження Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна , всі професійні сфери можна умовно розподілити на чоловічі, жіночі та гендерно-нейтральні. Одна зі спеціалізацій, де домінують чоловіки, – ТОП-менеджмент та управління. Жінок тут лише чверть (24%), і у жодній із професійних сфер вони не складають більшість. Чоловіки-управлінці переважають навіть у тих сферах, де на рівні лінійних спеціалістів чи управлінців середньої ланки жінок значно більше. Іншими словами, навіть у традиційно жіночих професійних сферах «правлять балом» чоловіки.

Найчастіше жінки-управлінці шукають роботу у таких напрямках, як управління персоналом, юриспруденція, маркетинг. А от дві найпопулярніші на ринку праці професійні сфери –«ІТ» та «Продажі» — відкривають не надто багато можливостей для жінок-ТОПів. Менше, ніж там, жіночих резюме можна зустріти тільки у таких професійних сферах, як «Будівництво» та «Виробництво».

В цілому по ринку зарплатні очікування чоловіків-управлінців суттєво вищі, аніж побажання пошукачів-жінок. Це стосується як найбільш скромних, так і найсміливіших зарплатних побажань. На графіку, розміщеному нижче, представлені такі показники: мінімальна зарплата, яка вказана у резюме, середні мінімальні зарплати – середні побажання тієї четверті пошукачів, що вказали найнижчі зарплатні очікування. Також у графіку представлені середні зарплатні очікування ТОП-менеджерів, середні високі побажання – середні бажані зарплати тієї четверті пошукачів, що вказали найвищі зарплати, і найвищі вказані зарплати.

Різниця в зарплатних очікуваннях очевидна: у жодній із категорій зарплатні очікування жінок не перевищують зарплатні очікування чоловіків.

Аналогічним чином виглядає ситуація і в розрізі професійних спеціалізацій. Найбільша різниця в зарплатних очікуваннях чоловіків та жінок спостерігається в сфері маркетингу, IT та в сфері юриспруденції. Дами в цих сферах претендують на зарплату в середньому на 50% меншу, ніж чоловіки. Найменша різниця в галузі управління персоналом, тут вона становить близько 25%.

У кожній із ТОП-10 професійних сфер за рівнем зарплатних очікувань лідирують чоловіки. На найвищі зарплати розраховують чоловіки-управлінці в сфері інформаційних технологій, фінансів, виробництва, маркетингу . Найбільш скромні зарплатні побажання у керівників департаментів персоналу та адміністративних управлінь. Відносно невеликі зарплатні запити у керівників в сфері продажів, але тут варто згадати, що ця робота завжди передбачає іще й змінну складову оплати праці – бонуси, відсотки, премії.

На найвищий прибуток, порівняно з іншими галузями, очікують ті жінки-управлінці, які працюють в банківському, фінансовому та виробничому секторі. А от на відносно невисокі зарплати готові погодитись жінки-маркетологи, керівники департаментів персоналу та адміністративних відділів.

«В одному з наших досліджень ми писали, що для чоловіків головним у роботі є висока зарплата, а жінкам важливо, щоб трудова діяльність приносила задоволення. З іншого боку - при аналізі зарплатних очікувань дивно бачити таку різницю в запитах. Можу побажати жінкам більше впевненості у своїх силах, адже ринку праці потрібні ваш інтелект, професіоналізм і харизма!»- так прокоментувала різницю у зарплатних очікуваннях ТОПів генеральний директор кадрового порталу HeadHunter Україна Марина Маковій.

Дані були отримані у результаті аналізу бази даних вакансій та резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua у листопаді 2013 року .


Результаты предыдущих исследованийFacebook
Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@hh.ua , або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@hh.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.

Понравилась статья? Расскажите о ней друзьям:


Твой Мир