За кордон хоче переїхати 91 % українців. Знайти достойну роботу зможуть лише одиниці

Абсолютна більшість українців (91%) прагнуть переїхати за кордон. Одним з найбажаніших напрямків для імміграції є Канада. Саме її розглядають у якості майбутньої Батьківщини більше 40% українців. Щомісяця з бажанням переїхати до «кленової» країни звертаються 1000 нових кандидатів. Проте, в кращому випадку, лише 4% з них можуть розраховувати на позитивний результат. Більшість українців не мають необхідного досвіду, а ще менше володіють англійською мовою.

91% кваліфікованих українських спеціалістів думають про те, щоб працювати за кордоном. Про це свідчать результати опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна. Найголовніші причини такої одностайності в бажанні покинути Батьківщину – незадоволеність економічною та політичною ситуацією у країні, а також відсутність перспектив.

При цьому мова йде не лише про студентів. 30-річні фахівці висловлюють серйозні наміри шукати роботу за кордоном, в першу чергу, в країнах Європи – 63%, США та Канаді – 42%.

За даними Міжнародної організації з міграції, найбільша кількість наших співвітчизників у сусідній Росії. На другому місці за кількістю українських іммігрантів опинилася Канада: більше п'ятої частини тих, хто залишив рідну країну, проживає саме там.

І якщо у випадку з Росією таку велику кількість іммігрантів легко пояснити: сусідство країн, спрощена процедура перетину кордонів, знання російської мови, спільна історія та культура. То друга за чисельністю діаспора в Канаді, яка щорічно збільшується ще приблизно на 2000 українців, викликає подив.

Про те, що примушує українців залишати свій дім та відправлятися за тисячі кілометрів шукати кращої долі в Канаді, розказав спеціаліст міжнародного кадрового агентства ILC Віталій Андрусяк: «За минулий рік до нас вперше зателефонувало близько 10 000 кандидатів. 3% відповідали вимогам роботодавців, пройшли співбесіду, отримали пропозицію про роботу та візи, після чого успішно виїхали за кордон. На сьогодні основний обмежуючий фактор – це знання англійської мови. Навіть документально підтверджений досвід роботи, який ще два-три роки тому був достатньо серйозною перешкодою для кандидатів, сьогодні вже не викликає таких занепокоїть. Практично усі, хто виїжджає до Канади та має можливість залишитись на постійне місце проживання, обирають цю країну, як нову для себе Батьківщину. Здебільшого, причини такого вибору – це впевненість у стабільному майбутньому, краща перспектива для дітей, реально діючий соціальний захист. Людям подобається Канада та толерантне відношення до іммігрантів з боку канадців, для яких політика мультикультурності – є національним принципом як для звичайних громадян, так і чиновників».

Якщо створювати портрет українського іммігранта до Канади, то це буде одружена людина віком 25-35 років, що має дітей, здобула професійно-технічну або вищу освіту та встигла три роки попрацювати, здебільшого на виробництві.

Найчастіше потенційний кандидат на виїзд за океан родом з центральних регіонів (Київська, Житомирська, Черкаська, Вінницька області). У цьому випадку географія залежить від спеціальності. Наприклад, робочих спеціалістів більше від’їздить з таких промислових регіонів, як Схід та Південь.

Рівень заробітної плати залежить від роботодавця, провінції та досвіду кандидата, але стартувати можна з такого мінімуму:

Канаду можна впевнено назвати однією з найбільш толерантних до іммігрантів країною. Саме тому так багато людей прагнуть до неї потрапити. Але для того, що стати громадянином «кленової» країни, необхідно зіткнутися з низкою складнощів і перепон. В кращому випадку, лише 4% з кандидатів на виїзд потенційно можуть відповідати умовам програм. Абсолютна більшість українців не має необхідний закордонним роботодавцям досвід, а ще менше володіють англійською мовою.


Результаты предыдущих исследованийFacebook
Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@hh.ua , або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@hh.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.

Понравилась статья? Расскажите о ней друзьям:


Твой Мир