Працівники не вірять у перемогу держави над «чорними зарплатами»

75% офісних працівників принаймні раз отримували зарплату «в конвертах». Більшість із них упевнені: боротись із нелегальними виплатами необхідно, але ця задача не під силу державі. Наслідки боротьби з чорними зарплатами бачать частіше негативними: закриття малого і середнього бізнесу, масове скорочення кадрів. Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Згідно з результатами опитування, проведеного восени 2013 року, 75% офісних співробітників отримують зарплату «в конвертах» . При цьому близько 90% працівників упевнені: боротись із «чорними» зарплатами необхідно. Далі думки розходяться: 67% опитаних вважають за необхідне змінювати підхід до оплати праці, а ось кожен п’ятий стверджує, що за нелегальні виплати необхідно карати роботодавців.

А ось щодо ролі держави, то, сприймаючи Україну як країну з процвітаючою корупцією, більшість офісних співробітників не надто вірять, що українському уряду вдасться примусити роботодавців платити тільки «білу» зарплату. Такої думки притримуються більше половини «білих комірців».

Троє працівників зі ста сподіваються, що перемога над «чорними» зарплатами відбудеться у найближчому майбутньому. 27% опитаних вірять, що хоча держава і зможе побороти зарплати «в конверті», але це буде дуже нескоро. Ще 8% вважають, що державі зробити нічого не вдасться, оскільки отримувати зарплату «в конверті» стало на українському ринку праці традицією. Є також і ті офісні співробітники, які притримуються альтернативної версії: перехід до «білих» зарплат все ж таки здійсниться, але без участі українського уряду.

Якщо українській державі все ж таки вдасться побороти «чорні» зарплати в найближчому майбутньому, то які наслідки це буде мати? І тут думки офісних співробітників розділились на користь оптимістичного і песимістичного сценаріїв. Песимістів виявилось більше: на думку 40% офісних працівників, у випадку, якщо держава оголосить війну «чорним» зарплатам, Україні загрожує закриття малого і середнього бізнесу. Ще 34% очікують у такому випадку на масові скорочення співробітників, а 20% — зубожіння українського населення. Найбільш песимістичні 6% опитаних: вони передбачають колапс економічної системи і падіння курсу гривні (6%).

Окремі офісні працівники вважають, що державна боротьба з «чорними» зарплатами призведе до:

«додаткової напруженості в суспільстві через поглиблення процесу зубожіння виробничих сил через «законне» забирання частини їх доходу й перерозподіл на користь і так досить не бідних чиновників (для подальшого "дерибану")»

На думку оптимістів, успішна боротьба з чорними зарплатами стане запорукою економічного розвитку країни (35%), процвітання населення (24%) і покращення стосунків з країнами ЄС (18%).

Але про те, що буде відбуватися насправді, можна ще тільки здогадуватись:

«Цілком залежиться від мети переходу до білих зарплат. Якщо мета поповнити бюджет/ усунути конкурентів за рахунок штрафів роботодавців, то це призведе до негативних наслідків для всіх. Якщо зміниться державна парадигма, і мета переходу до білих зарплат буде в «прозорості» економіки й справедливому розподілі бюджетних грошей, в т.ч. від податків, — то виграють усі в довгостроковій перспективі: і працівники, і приватні підприємства, і самі державні інституції»

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у вересні-жовтні 2013 року. Загалом було опитано 3739 респондентів.


Результаты предыдущих исследованийFacebook
Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@hh.ua , або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@hh.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.

Понравилась статья? Расскажите о ней друзьям:


Твой Мир