70 % «білих комірців» відчувають себе соціально незахищеними

Троє з чотирьох українських офісних співробітників принаймні одного разу отримували зарплату «в конверті», а більшість опитаних негативно ставляться до такого способу оплати. Таке ставлення до зарплати «в конверті» далеко не безпідставне. Згідно з результатами опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, більше 70% тих, хто отримує зарплату неофіційно, зіштовхувались через це із соціальною несправедливістю.

Як свідчать результати опитування , троє з чотирьох офісних співробітників раніше отримували або й далі отримують зарплату «в конверті». 25% із них соціальні виплати отримують на рівні «білої» частини зарплати, а 20% — не отримують узагалі . Тільки кожен третій може похвалитися тим, що його роботодавець дотримується домовленостей, нараховуючи відпускні, лікарняні та інші соціальні виплати на рівні реальної зарплати. Решта (а їх п’ята частина) залежать від забаганок роботодавців, які самостійно вирішують, як діяти.

Саме тому переважна більшість офісних працівників негативно ставиться до «чорних» зарплат, намагаючись за можливості уникати неофіційного працевлаштування. Тим не менше, кожен третій до такої неофіційної форми оплати ставиться нейтрально, вважаючи її неминучою. При цьому працівників значно більше турбують виплати, що мають гостру актуальність, і відсутність гарантій з боку роботодавця. Такі фактори, як низькі пенсійні виплати в майбутньому і факт порушення закону, безумовно, важливі, але не є першочерговою причиною відмови від зарплати «в конверті».

Чи можуть бути неприємності через «чорну» зарплату? Як виявилось, так, і трапляються вони досить часто. Тільки менш ніж 30% респондентів відзначили, що в них ніколи не було проблем, пов’язаних із неофіційним доходом. А ось 37% «білих комірців» зіштовхувались із тим, що роботодавець може безконтрольно змінювати суму заробітку , а ще третині працівників доводиться терпіти затримки виплат . Для бажаючих оформити кредит «чорна зарплата» також може стати суттєвою перепоною. Низький рівень пенсії — теж не поодинокий випадок. З цим є загроза зіштовхнутись кожному п’ятому працівникові. Проблеми з візою або податковою виникли у значно меншої кількості осіб, які отримують зарплату «в конверті». Проблеми в цій сфері мали тільки 8% і 2% опитаних відповідно.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у вересні-жовтні 2013 року. Загалом було опитано 3739 респондентів.


Результаты предыдущих исследованийFacebook
Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@hh.ua , або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@hh.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.

Понравилась статья? Расскажите о ней друзьям:


Твой Мир