Недотримання дрес-коду може стати причиною звільнення

У разі порушення правил дрес-коду на кожного другого офісного співробітника чекають певні санкції. Це може бути офіційна догана, штраф, або навіть звільнення. Такі дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Дуже суворо стежать за дотриманням дрес-коду в кожному десятому офісі, у випадку порушення на співробітника чекають суворі санкції: офіційна догана, штраф, або навіть звільнення. А ось в 44% компаній хоча й стежать за зовнішнім виглядом працівників, але за надто яскраву краватку, міні-спідницю або декольте карати не будуть, обмежаться зауваженням. Більше за все пощастило 45% опитаних: в компаніях, в яких вони працюють, практично не звертають уваги на зовнішній вигляд співробітників.

Але бувають і фанати. Один із наших респондентів поскаржився, що роботодавець заради виконання корпоративних правил позбавив його оплачуваної відпустки, тим самим порушивши ст. 74 КЗпП України.

Компанії, які відмовляються від дрес-коду в рамках програми нематеріальної мотивації, роблять це недаремно. В зручному одязі — краще працюється, стверджують респонденти: тільки кожному десятому офісному працівнику все одно, в чому працювати. Набагато комфортніше як для офісних співробітників (65%), так і співробітниць (52%), було би ходити на роботу в одязі вільного стилю. Жінки більш терплячі — їм простіше працювати в діловому одязі, ніж чоловікам (35% і 19% відповідно).

Більшість офісних співробітників схвалює наявність у офісах помірних вимог до дрес-коду. А ось категорично проти будь-яких вимог до зовнішнього вигляду тільки 7% респондентів, причому заважає дрес-код переважно чоловікам, у той час як жінки більш лояльні. На думку опитаних, дрес-код потрібен лише тим співробітникам, які працюють з клієнтами або бізнес-партнерами (42%). І ця думка більш поширена серед чоловіків. А в тому, що виправдані тільки деякі розумні вимоги, впевнені 39% працівниць офісів і 32% працівників.

«Навіть якщо роботодавець не запроваджує суворий дрес-код, це не означає, що на роботу можна ходити в чому завгодно. Кольорові колготки або яскрава масивна біжутерія не будуть доречні, навіть якщо у вас прийнятий демократичний стиль одягу. Охайний зовнішній вигляд обов'язковий для офісного співробітника, який працює в колективі. Особливо важливо чітко проробляти свій зовнішній вигляд жінкам, які працюють в чоловічому колективі, так як до них може бути, з одного боку, підвищена увага колег – чоловіків, просто як до красивих жінок, а з іншого боку – несерйозне ставлення до жінки як професіоналу. Зовнішній вигляд – акуратний,строгий, але водночас жіночний – допоможе зберегти необхідну дистанцію і стане помічником у побудові репутації. Також варто бути помірними в нарядах жінкам, які займають керівні позиції. У будь-якому випадку, при грамотно складеному базовому гардеробі проблем із зовнішнім виглядом на робочому місці виникати не повинно», – так прокоментувала наявність дрес-коду в офісі Інна Єлісєєва, редактор жіночого онлайн-журналу IVONA bigmir)net .

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в серпні-вересні 2013 року. Загалом було опитано 938 респондентів (565 жінок і 373 чоловіків).


Результаты предыдущих исследованийFacebook
Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@hh.ua , або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@hh.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.

Понравилась статья? Расскажите о ней друзьям:


Твой Мир