Українські начальники вважають себе щасливими

Керівники вищого ешелону — це переважно високоосвічені професіонали, фанатично захоплені своєю справою. Більшість босів вважають себе щасливими людьми. При цьому зарплатні очікування ТОПів і директорів компаній у середньому втричі перевищують пропозиції від роботодавці. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Міжнародним кадровим порталом HeadHunter Україна.

За підсумками 1-го півріччя 2013 р. , конкуренція в сфері «Вищий менеджмент» — одна з найбільш гострих на українському ринку праці. На одне вакантне місце претендує 4-5 кандидатів. Про це красномовно свідчить hh.Індекс — відношення кількості резюме до кількості вакансій.

За умов, коли попит значно перевищує пропозицію, ТОП-менеджери вимушені демонструвати високі професійні якості. 97% із них мають диплом магістра, а кожен четвертий вільно розмовляє англійською. Це дуже важливо, адже спектр контактів багатьох компаній аж ніяк не обмежується українським ринком. Досвід роботи в керівників вищої ланки також солідний. 90% кандидатів на директорське крісло працюють не менше 6-ти років.

У сфері вищого менеджменту домінують чоловіки. Серед ТОП-менеджерів суттєво більше чоловіків, ніж жінок (80% проти 20%). Але, незважаючи на те, що жінок серед вищих керівників мало, вони не поступаються чоловікам ні в жорсткості, ні в діловій хватці. А, за даним попередніх опитувань , саме жінок офісні співробітники вважають більш авторитарними лідерами.

Найчастіше ТОП-менеджер — це чоловік у самому розквіті сил і активності. Вік кожного другого —36-45 років. Але все більше і більше випадків, коли на керівну позицію потрапляють молоді спеціалісти до 30-ти років.

За думкою Марини Маковій, генерального директора Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна , бути молодим ТОПом складно, але неймовірно цікаво.

«Керівником я стала рано, в 22 роки, — ми з партнером разом організували компанію та зібрали команду. Було складно, адже мені не вистачало управлінського досвіду, багато чого вчилась робити інтуїтивно. HeadHunter Україна я очолила пізніше, і мені довелося миттєво «апгрейдити» себе на тему специфіки бізнесу, менеджменту та інших напрямків. Спочатку доводилось працювати не те, що без вихідних, — реально ночувати на роботі. Врятувала мене моя друга освіта психолога, яка навчила досить багатогранно дивитись на життя. Думаю, що в роботі мені дуже допомагає цілеспрямованість і оптимізм» , — стверджує Марина.

Не забувають лідери компаній і про свою фізичну форму : кожен другий ТОП-менеджер знаходить час для занять спортом не рідше, ніж через день, відвідуючи тренажерний зал. А ось пообідати на роботі стабільно не встигають 25% керівників компаній. Як це не дивно, але саме серед них набагато більше щасливих і врівноважених людей, ніж серед решти співробітників. 60% ТОП-менеджерів вважають себе щасливими людьми , а двоє із трьох бізнес-лідерів навіть якщо відчувають нервозність, то досить рідко.

44% керівників вищої ланки мешкають у столиці. А на роботу, як зізнались 40% ТОП-менеджерів, їм значно комфортніше ходити в одязі ділового стилю .

Зарплатні очікування великих керівників у середньому втричі перевищують те, що їм можуть запропонувати роботодавці. Усереднена бажана зарплата кандидата на посаду ТОП-менеджера складає близько 75 тис. грн., при цьому середня пропонована зарплата в Україні для цієї посади знаходиться на рівні 26-27 тис. грн.

Інформація була отримана в результаті аналізу бази резюме і вакансій на Міжнародному кадровому порталі hh.ua за 1-3 квартали 2013 року.


Результаты предыдущих исследованийFacebook
Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@hh.ua , або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@hh.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.

Понравилась статья? Расскажите о ней друзьям:


Твой Мир