Огляд ринку праці. Професійна сфера «Страхування»

Стахування –сфера бізнесу з доволі важкою схемою організації та оплати праці. Тут велика кількість «вільних гравців» - агентів зі страхування, експертів, фінансовіх консультантів, котрі здебыльшого працюють за домовленістю.


Як правило, сфері страхування властива широка регіональна мережа, де робота більшості працывникыв оплачується за принципом ставка +%. В керуючих компаніях, крім традиційних маркетологів,фінансистів, бухгалтерів є такі спеціалісти, як андерайтери, фахівці з перестрахування, урегулювання збитків, розробники страхових послуг і т.д. Відповідно підхід до оплати їх праці теж має свої особливості.


Всього в 2012 році в сфері страхування пропонували 939 вакансій.


Більшість пропозицій пропонує роботу на повний день. Чверть вакансій для тих, кому потрібен гнучкий графік роботи.


Так як переважно шукають страхових агентів та фінансових консультантів, то досвід роботи або взагалі не потрібен(18%) або складає 1-3 роки – 65%. Для досвідчених спеціалістів пропонують тільки п’яту частину вакансій.


Страхування – сфера, де Київ лідирує не так потужно, як в інших професійних сферах. У столиці пропонують тільки третю частину вакансій (в інших сферах цей показник 60-70%). П’ятірка інших регіонів, де більше шансів знайти роботу в сфері страхування виглядає наступним чином - Донецьк, Дніпропетровськ, Львів, АР Крим, Харків.


Більшість вакансій у сфері страхування для тих, хто тим чи іншим способом буде продавати послуги страхування: керівники напрямку продажу та розвитку бізнесу, керівники регіональних філій, страхові агенти, фінансові консультанти. А ось спеціалістів вузького профілю шукають рідко – на них розраховано не більш як 1-4% всіх вакансій.Тільки в 19% вакансій вказується рівень заробітної плати. Найчастіше це вакансії для агентів зі страхування. Для привернення уваги цих кандидатів, роботодавці зазначають максимально можливий рівень заробітку, наприклад 20 тис грн., вказуючи в тексті оголошення, що робота передбачає бонуси.


Найвищі фіксовані зарплати пропонують регіональним директорам, керівникам філій – в середньому 7-10 тис грн. Є шанс заробити багато і керівникам напрямку продажів. Працедавці обіцяють зарплату 10-15 тис грн. + бонуси або 6-8 тис. грн. + бонуси, якщо це стосується регіонів. Керівникам структурних підрозділів (крім продажів) пропонують від 10 тис грн. , лінійним фахівцям -5-6 тис грн. , спеціалістам з продажів – 8 тис. грн. (йдеться про можливий, а не сталий рівень зарплатні), консультантам – 5-6 тис. грн.У сфері страхування на одного пошукача припадає дві вакансії. hh Індекс – співвідношення кількості резюме до кількості вакансій – 0.5. Такий показник досягається за рахунок диспропорції у співвідношенні кількості вакансій і резюме агентів страхування. А от для спеціалізації «керівник напряму» (hh.Індекс – 2.7) на одну вакансію претендують майже 3 кандидати.


За словами директора департаменту по роботі з персоналом ЗАТ «ПРОСТО-стахування» Оксани Лебідь, причинами такого не стабільного розвитку ринку праці є те, що ринок страхування,як і весь фінансовий сектор, значно постраждав під час кризи 2008-го. Відновлення страхування залежить від темпів відновлення національної економіки та від стану справ у банківській сфері. Подальше відновлення кредитування населення банками потягне за собою і поступове зростання ринку страхування, і як наслідок – зростання попиту на фахівців у цій сфері.


«Після того як у 2008 році наступила економічна криза, страхові компанії і співробітники, котрі бажали змінити роботу, зайняли «вичікувальну» позицію. Оскільки увесь фінансовий сегмент, в тому числі банки і страхові компанії повертати докризові позиції почали лише з 2010 року – це вплинуло і на динаміку ринку праці в цілому», – пояснює Оксана Лебідь.


На думку фахівця, приріст вакансій прямо пропорційний темпу розвитку галузі. У 2011 році метою працедавців було збереження існуючих позицій на ринку а також стабілізація економічних показників. Тому вакансії відкривались переважно у зв’язку з ротацією персоналу. Співробітники стабільно працюючих компаній не активно розглядали пропозиції інших роботодавців та намагалися не змінювати роботи без крайньої необхідності.


Попит на керівників філій страхових компаній розвивався відповідно попиту на фахівців в цілому, як у всій сфері страхування. Схожа ситуація могла скластися тому, що у вказаний період головним для компаній було чітке та ефективне управління існуючими мережами філій. Нові філії практично не відкривались, що вплинуло на рух на ринку праці керівників між компаніями. У зв’язку з відтермінованим очікуванням ринку, співробітники не розглядали можливість зміни місця роботи через низький попит на ринку праці.


Експертза ринку праці hh.ua говорить про необхідність обережних у прогнозів на 2013 рік. Оскільки ринок страхування пов’язаний з банківським сегментом, котрий цього року був нестабільним, прогнозувати ріст ринку праці у сфері страхування не доводиться.Результаты предыдущих исследованийFacebook
Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@hh.ua , або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@hh.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.

Понравилась статья? Расскажите о ней друзьям:


Твой Мир